українська російська англійська
З 16 по 27 жовтня в Одесі проходитиме V Міжнародний конкурс піаністів пам'яті Еміля Гілельса
08.10.2012 | 11:07
Одеська ОДА

Під патронатом голови Одеської обласної державної адміністрації Едуарда Матвійчука з 16 по 27 жовтня в Одесі буде проходити V Міжнародний конкурс піаністів пам’яті Еміля Гілельса.

Конкурс  на честь видатного піаніста XX сторіччя Еміля Гілельса – одесита, випускника Одеської консерваторії, Народного артиста СРСР, лауреата міжнародних конкурсів, професора Московської консерваторії, лауреата Державної і Ленінської премій СРСР, почесного члена Лондонської королівської академії музики і музичної Академії ім. Ф.Ліста покликаний стати імпульсом до відкриття нових талантів.

Конкурс складається з відбіркового туру (за відеозаписами), двох сольних турів і фінального в супроводженні симфонічного оркестру.

До журі конкурсу увійшли відомі піаністи і педагоги, представники різних фортепіанних шкіл з багатьох країн світу.

Також на конкурс запрошені почесні гості. Серед них  - професор Брюссельської королівської академії музики, лауреат міжнародних конкурсів Марта Аргеріх, професор Брюссельської королівської академії музики, лауреат міжнародних конкурсів Олександр Могилевський.

Урочисте відкриття конкурсу відбудеться 16 жовтня в 19.00 у Великому залі Одеської обласної філармонії. На відкритті будуть звучати у супроводженні Національного Одеського філармонічного оркестру під управлінням Заслуженого артиста України Хобарта Ерла фортепіанний концерт №2 Ф. Ліста у виконанні Лауреата Першої премії IV Міжнародного конкурсу піаністів пам’яті Е. Гілельса Діани Гульцової (Україна) і концерт для фортепіано з оркестром №2 К. Сен-Санса у виконанні голови журі професора Володимира Вінницького (США).

У цьому році до оргкомітету конкурсу надійшло понад 100 заявок на участь від музикантів. За результатами відбіркового туру відібрано 50 піаністів з 13-ти країн світу – Білорусії, Китаю, Кореї, Росії, Сербії, США, України, Франції, Японії, Молдови, Казахстану, Узбекистану та Грузії.

версія для друку