українська російська англійська
Урегульована діяльність небанківських фінансових груп
08.10.2012 | 12:15
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила Положення про консолідований нагляд за діяльністю небанківських фінансових груп. Йдеться про ті групи, переважна діяльність у яких здійснюється особою, яка отримала ліцензію на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку. Відповідне рішення було прийнято на плановому засіданні регулятора 2 жовтня 2012 року.

«Документ прописує вимоги до регулювання діяльності фінансових груп у частині мінімізації ризиків діяльності як окремих їх учасників, так і ризиків самих груп, а також отримання від них консолідованої звітності. Зокрема, Положення визначає особу, що відповідатиме за цю діяльність, її функції та обов’язки, а також механізм погодження такої особи регулятором. На сьогоднішній день Комісія багато працює над мінімізацією ризиків на фондовому ринку, і ми сподіваємось, що відповідний документ дасть нам можливість зменшити їх у діяльності небанківських фінансових груп та таким чином захистити інвесторів. Із цією метою ми приділили особливу увагу опрацюванню відповідальною особою інформації про діяльність учасників таких груп та застосуванню необхідних заходів, які дозволять відстежувати та попереджати негативні наслідки операцій її учасників», - зазначив Костянтин Кривенко, член НКЦПФР, що координує цей напрям роботи Комісії.

Крім того, документ визначає порядок подання звітності до Комісії такою особою, а також встановлює обмеження та ліміти діяльності учасників небанківської фінансової групи. Так, для учасників цієї групи існуватимуть певні умови для отримання кредитів, позик та видачі векселів на суму, яка перевищує активи усіх установ, що входять до групи. Також такі установи не матимуть права укладати цивільно-правові угоді без спеціального погодження з іншими учасниками своєї групи.

Найближчим часом проект Положення буде направлено до профільних міністерств і відомств на погодження, а також оприлюднено на офіційному сайті регулятора.

 

 

версія для друку