українська російська англійська
Будівництвом гілки метрополітену у Києві зацікавились великі корейські компанії
08.10.2012 | 14:20
КИЇВСЬКА МДА

Проект будівництва четвертої гілки метрополітену у Києві був презентований на міжнародному бізнес-форумі «Global Project Plaza 2012», який організовується міністерством інноваційної економіки Республіки Корея і Корейською Агенцією зі сприяння торгівлі та інвестиціям (КОТRА). За словами заступника голови Київської міської державної адміністрації Руслана Крамаренка, після презентації майже два десятки компаній висловили свою зацікавленість проектом.

«Після презентації проекту будівництва четвертої гілки метрополітену, декілька компаній висловили бажання брати участь у його реалізації – хтось запропонував свої технології, хтось готовий увійти до проекту як концесіонер, хтось запропонував свої послуги як керуючої компанії. Для нас цікаві всі пропозиції, ми будемо далі відпрацьовувати можливість співпраці. Наприклад, нам цікаві лізингові схеми в експлуатації рухомого складу», – зазначив він.

Нагадаємо, четверта лінія метрополітену дозволить вирішити транспортну проблему для близько 500 тис. мешканців лівобережних районів Києва. Містом вже розроблені техніко-економічні показники. Проектом передбачено будівництво 12 станцій, у тому числі 2 пересадочних вузла.

«У грудні минулого року було прийнято рішення про включення проекту будівництва четвертої гілки метрополітену в перелік об'єктів, які потребують залучення інвестицій. У лютому оголошений конкурс з визначення консультанта. Переможцем визнано ВАТ «Федеральний центр проектного фінансування» (Росія), зараз готується договір з консультантом і технічне завдання до нього. До кінця року компанія надасть нам дві фінансові схеми будівництва та роботи нового метрополітену. І ми розраховуємо, що в квітні наступного року Київрада офіційно затвердить техніко-економічне обґрунтування. На червень ми плануємо провести конкурс на визначення приватного партнера та вже у серпні розпочати будівельні роботи », – заявив Руслан Крамаренко.

 

версія для друку