українська російська англійська
Укрзалізниця зекономила понад 81 млн. грн. завдяки енергозберігаючим технологіям
09.10.2012 | 10:26
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Укрзалізниця продовжує працювати над підвищенням енергоефективності галузі в рамках Комплексної державної програми із енергозбереження. Так, за 8 місяців цього року завдяки впровадженню енергозберігаючих заходів у залізничній галузі зекономлено 17,5 тис. тонн палива в умовному обчисленні: 28,7 млн. кВт.год електроенергії, 4,2 тис. тонн дизельного пального, 417 тис. куб.м. природного газу, 1,5 тис. тонн вугілля, 403 Гкал теплової енергії. Орієнтовна економія енергоресурсів за цей період склала 81,1 млн. грн.

Такі дані озвучив перший заступник генерального директора Укрзалізниці Микола Сергієнко в ході виїзного засідання Оперативного штабу із забезпечення енергозбереження Укрзалізниці, яке відбулося в Одесі.

Микола Сергієнко, який очолює Оперативний штаб із забезпечення енергозбереження Укрзалізниці, зазначив, що у структурі експлуатаційних витрат галузі енергоресурси складають до 21%, тому зменшення їх споживання для залізничників є одним із важливих напрямків роботи.

«Питанню збереження енергоресурсів та їх економії приділяється увага на кожній із залізниць України. Результат, до якого ми прагнемо, – це зменшення використання енергоресурсів із 21% до 10% як мінімум. За останні роки у підвищенні енергоефективності галузі спостерігається позитивна динаміка. За період із 2000-го енергоємність залізничної галузі зменшилася у 2,5 раза. Але це не привід зупинятися на досягнутому. Треба переходити на нові технології підвищення енергоефективності і зниження енерговитрат», – зазначив Микола Сергієнко.

Залізнична галузь енергоємна і матеріаломістка. У структурі витрат основних видів енергоресурсів переважають електроенергія та дизельне пальне, 73,7% витрат енергоресурсів галузі припадає на тягу поїздів. Керівник штабу, перший заступник генерального директора Укрзалізниці, зазначив, що Державна адміністрація залізничного транспорту реалізує довготривалу стратегію розвитку системи управління енергопостачанням галузі. Залізничники запроваджують нові технології, відпрацьовують нормативи і методи контролю за витратами енергоносіїв, знаходять можливості зниження енергоємності виконаних робіт. На кожній із залізниць України працюють штаби з енергозбереження, які розробляють організаційно-технічні заходи із енергозбереження; забезпечують контроль за використанням енергоносіїв та нормування різних напрямків їх вживання.

Укрзалізницею проводяться також заходи із забезпечення зменшення використання котельно-пічного палива на виробництво теплової енергії. З цією метою проводиться реконструкція застарілих котелень з установкою сучасних високоефективних котлів, переведення мазутних котелень на роботу на природному газі та електроенергії.

 

 

 

 

версія для друку