українська російська англійська
На Троєщині курсуватимуть швидкісні трамваї київського виробництва з кондиціонерами
09.10.2012 | 11:30
Київська МДА

На троєщинській лінії швидкісного трамваю курсуватимуть трамваї з кондиціонерами. Вперше в Україні такі трамваї виготовлятиме столичне комунальне підприємство «Київпастранс».

Як повідомили в комунальному підприємстві, сьогодні вже 5 нових трамвайних вагонів типу Т-3UA-3 поповнили трамвайний парк Києва, шостий перебуває на завершальній стадії виробництва.  Планується, що до кінця поточного року буде виготовлено ще три одинарних трамвайних вагони та один трисекційний.

Київські трамваї, яким кияни дали  ім’я  «Каштан» мають низку переваг. Перш за все, новий трамвай має низьку підлогу, що визначає його зручність для  пасажирів на візках. Двері трамвайного вагона оснащені рампою для крісел-колясок, а в салоні обладнане спеціальне місце для їх фіксації. Салон трамвайного вагона укомплектовано зручними м’якими сидіннями, електронною системою інформування пасажирів про маршрут та зупинки з використанням монітора та електронного мовного інформатора.

Вперше в Україні салон київського трамваю має кондиціонер для пасажирів. Спеціальні елементи конструкції вагона разом з  впровадженням допоміжних електронних систем знижують рівень створюваного шуму. 

Енергетична система обладнана сучасною електронною системою управління електричним приводом, що дає змогу до 40% скоротити енергоспоживання та покращити такі динамічні характеристики вагона як плавність розгону і гальмування. До того ж, при гальмуванні вагон повертає електричну енергію в контактну мережу.

Система відеонагляду дозволяє водію бачити і  майданчики зупинок біля дверей, і вхідні двері, і стан салону, що підвищує рівень безпеки трамвайного сполучення.

Нагадаємо, у серпні 2011 року в Києві започатковано виробництво одинарних трамвайних вагонів, які повністю відповідають сучасним вимогам до організації перевезень пасажирів та забезпечують оптимальне співвідношення ціни і якості.

Перший зразок такого трамвайного вагона виготовлено на  виробничих потужностях комунального підприємства «Київпастранс» і продемонстровано у грудні минулого року. Після проведення відповідних випробувань та отримання дозволу на експлуатацію, київський трамвайний вагон типу Т-3UA-3 введено в експлуатацію. Разом з тим, започатковано виробництво вагонів з використанням потужностей ПрАТ «Київський завод електротранспорту», який має чималий досвід виробництва трисекційних трамвайних вагонів типу К3R-N для борщагівської лінії швидкісного трамваю.

 

версія для друку