українська російська англійська
Держспоживінспекція та Федерація профспілок підписали Меморандум про співробітництво
09.10.2012 | 12:45
Прес-служба Державної інспекції з питань захисту прав споживачів

9 жовтня 2012 року Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів та  Федерація профспілок України підписали Меморандум про співробітництво.

Основна мета Меморандумузахист прав споживачів, подолання правових і організаційних перешкод у застосуванні норм законодавства, підвищення ролі громадських організацій, які представляють інтереси своїх членів як споживачів товарів, робіт і послуг.

Саме реалізацію цих завдань вбачають першочерговими Голова Держспоживінспекції  України Сергій Орєхов та Голова ФПУ Юрій Кулик.

«Ми за процвітання нашої України та підвищення благоустрою населення. Впевнений, що профспілки, як і інші інститути громадянського суспільства, співпрацюючи з органами виконавчої влади, зроблять вагомий внесок у підвищення ефективності захисту прав споживачів. Сьогодні профспілки, в умовах державних реформ, у тому числі й економічних, несуть велику відповідальність у вирішенні проблем захисту прав працюючих громадян і відстоюванні інтересів працівників підприємств. Проводячи регулярний обмін досвідом, нам вдасться не випустити з поля зору вагомі проблеми захисту прав споживачів», – наголосив Сергій Орєхов у своєму вступному слові перед підписанням Меморандуму.

Після підписання сторони зобов’язалися удосконалювати систему захисту прав споживачів задля забезпечення ефективності економічної і соціальної політики держави, бути дієвими механізми у сфері державного і громадського контролю за додержанням законодавства з питань захисту прав споживачів.

«Держспоживінспекція України здійснює державний контроль за дотриманням законодавства про захист прав споживачів, державний ринковий нагляд і безпосередньо виконує роботу, пов'язану з розробкою нормативно-правових актів і методичних рекомендацій з цих  питань. ФПУ,  у свою чергу, об'єднує громадян, пов'язаних спільними інтересами за родом їхньої професійної діяльності з метою здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки. Впевнений, що наша спільна робота не змусить довго чекати на результат, тому що  у нас одна ціль – ми стоїмо на сторожі інтересів громадян, відстоюємо їх права  та працюємо на благо країни», - підсумував у своєму заключному слові Юрій Кулик.

Голова Держспоживінспекції Сергій  Орєхов під час прес-конференції наголосив на тому, що для створення сприятливих умов у ефективному забезпеченні прав і законних інтересів громадян необхідно створити єдиний інформаційний потік із використанням сучасних технологій. Про проведену роботу, виявлені порушення Держспоживінспекція та профспілки повинні оперативно інформувати громадськість, через власні веб-сайти та шляхом співпраці з українськими ЗМІ. «Говорячи про реальні порушення та шляхи вирішення проблемних питань, ми не будемо вихвалятися проведеною роботою. Ми покажемо, що є вихід із складних, спірних ситуацій, що порушники чинного законодавства караються, що, тільки відстоюючи свої інтереси, українці зможуть не лише отримати відповіді на питання, що їх  хвилюють, а й відчути реальну допомогу та підтримку», - сказав він.

Одним із шляхів співпраці між всеукраїнськими профспілками та профспілковими об’єднаннями та Держспоживінспекцією України стане практика напрацювання змін до чинного законодавства з метою покращення системи захисту громадян як споживачів товарів, робіт, послуг та реалізації їх права на отримання якісних послуг. Також у рамках цього Меморандуму, крім розвитку та зміцнення співпраці, гарантується надання взаємної методичної і консультативної допомоги у питаннях їх спільної діяльності.

 

версія для друку