українська російська англійська
До кінця року Мін'юст перевірить понад чверть арбітражних керуючих, що здійснюють діяльність в Україні
09.10.2012 | 16:00
Прес-служба Міністерства юстиції

До кінця поточного року Міністерство юстиції здійснить перевірку більше чверті арбітражних керуючих, що здійснюють діяльність в Україні. Зокрема, протягом четвертого кварталу заплановано перевірку  254 арбітражних керуючих. Відповідний наказ підписав Міністр юстиції Олександр Лавринович.

Таким чином, з урахування арбітражних керуючих, чию діяльність було перевірено у І-ІІІ кварталах поточного року, кількість перевірених у 2012 році арбітражних керуючих складе понад 600 осіб з  2386 осіб, що отримали ліцензію та здійснюють відповідну діяльність в Україні.

У ході планових перевірок Мін‘юстом перевіряється додержання арбітражними керуючими ліцензійних умов діяльності. Крім того, Міністерство юстиції перевіряє відповідність вимогам чинного законодавства документів, на підставі яких арбітражний керуючий здійснює свою діяльність.

Як відомо, для отримання ліцензії фізична особа повинна бути зареєстрованою як підприємець відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних і фізичних осіб - підприємців" і мати вищу юридичну або економічну освіту.

Згідно з ліцензійними умова, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) не має права виконувати повноваження, якщо він є особою, яка згідно із Законом вважається заінтересованою особою; є особою, яка здійснювала раніше управління цим боржником - юридичною особою; є особою, якій заборонено здійснювати цей вид підприємницької діяльності, або займати керівні посади; є особою, яка має судимість за вчинення корисливих злочинів.

При здійсненні своїх повноважень арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) зобов’язаний здійснювати заходи щодо захисту майна боржника; аналізувати фінансову, господарську та інвестиційну діяльність боржника, його становище на ринках; не розголошувати відомості про фінансове становище боржника до дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом.

На арбітражних керуючих покладається також обов’язок виявляти ознаки фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства. Арбітражним керуючим заборонено втручатися в оперативно-господарську діяльність боржника тощо.

Нагадаємо, що Міністерство юстиції було визначено головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики з питань банкрутства Указом Президента України від 6 квітня 2011 року №395/2011.

Перші рішення про видачу ліцензій на провадження господарської діяльності арбітражного керуючого були прийняті Мін’юстом наприкінці листопада 2011 року. До цього ліцензії арбітражних керуючих видавав Державний департамент з питань банкрутства.

Перші перевірки діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) Міністерство юстиції розпочало з січня 2012 року. Ліцензійні умови провадження господарської діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) були затверджені наказом Мін‘юсту у жовтні 2011 року.

 

версія для друку