українська російська англійська
Визначено умови здійснення узгоджених дій у науково-дослідній сфері
09.10.2012 | 16:23
Прес-служба Антимонопольного комітету

Антимонопольний комітет України затвердив Типові вимоги до узгоджених дій суб’єктів господарювання стосовно спільних науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт.

У Типових вимогах визначені умови, за дотримання яких здійснення узгоджених дій суб’єктів господарювання у зазначеній сфері не забороняється та не потребує відповідного дозволу Комітету.

Так, суб’єктам господарювання дозволяється здійснювати узгоджені дії щодо проведення спільних досліджень або експериментальної діяльності з метою вдосконалення виробництва, техніко-технологічного та економічного розвитку, якщо умови вчинення таких дій не призводять до суттєвого обмеження конкуренції на ринку.

Також у документі містяться вимоги та зобов’язання, яких повинні дотримуватися учасники зазначених узгоджених дій з тим, щоб їхні дії не призвели до порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Запровадження цих Типових вимог спрощує здійснення спільних науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, а також стимулюватиме вкладення інвестицій у вказану сферу.

Розроблення документа є одним з результатів роботи щодо наближення конкуренційного законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

Відповідно до Порядку Денного Асоціації Україна – ЄС, одним із напрямків гармонізації конкуренційного законодавства є розроблення та впровадження в Україні Типових вимог щодо здійснення окремих видів узгоджених дій суб’єктів господарювання.

Розпорядження, яким затверджені Типові вимоги, зареєстроване в Міністерстві юстиції України.

З повним текстом розпорядження можна ознайомитися тут.

 

версія для друку