українська російська англійська
Борис Колесніков: Наше завдання - підвищити середню зарплату в країні
09.10.2012 | 18:12
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВа ІНФРАСТРУКТУРИ

Основні завдання Стратегії розвитку Укрпошти на 2012-2017 рік – забезпечити якісний рівень надання соціальних послуг та підвищити рівень заробітної плати у галузі. На цьому сьогодні у рамках IV Всеукраїнського форуму працівників поштового зв’язку в інтерв’ю журналістам наголосив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр інфраструктури Борис Колесніков.

Під час розробки Стратегії вивчався досвід поштовиків Великої Британії, США, Німеччини, Італії та інших провідних країн. При цьому найбільша увага зосереджена на тих секторах галузі, які сприятимуть зростанню середньої заробітної плати в Україні.

«Питання в одному: як нам досягти середньої заробітної плати в країні, з подальшим підвищенням, яке доручив Президент – тобто до 2017 року вийти на 8 тисяч гривень. Ми не збираємось скорочувати працівників, а значить братимемось за нові послуги – найсучасніші і найприбутковіші. Над цим і будемо працювати», - зазначив Борис Колесніков.

Крім основних послуг, які сьогодні надає Укрпошта, зокрема соціальної - доставка кореспонденції та пенсій у найвіддаленіші куточки держави - поштовики й надалі розвиватимуть послугу доставки товарів безпосередньо додому замовникам. «Це найбільший резерв для підвищення заробітної плати у нашій галузі», - підкреслив Борис Колесніков.

Нагадаємо, сьогодні, у Всесвітній день пошти, у Києві було презентовано Стратегію розвитку Укрпошти до 2017 року. Нова Стратегія охопить найбільш пріоритетні сфери розвитку і стане запорукою зміцнення позицій Укрпошти на внутрішньому і міжнародному ринках. У наступні 5 років Укрпошта, відповідно до Стратегії розвитку, планує суттєво модернізувати інфраструктуру підприємства і впровадити низку інноваційних продуктів, серед яких «єдине вікно» адміністративних послуг; «офіційна електронна поштова скринька»; «гібридна пошта»; «єдине платіжне вікно» для всіх видів платежів населення; електронна поштова марка тощо.

Передбачається, що реалізація Стратегії дозволить збільшити доходи підприємства на 50%, а прибуток Укрпошти зросте на 75%. Крім того, співробітники Укрпошти будуть забезпечені гідною заробітною платою та отримають понад 18 тисяч комп’ютеризованих робочих місць, буде автоматизовано технологічні процеси у всіх відділеннях підприємства, тим самим зменшивши час обслуговування клієнтів у 4 рази. Також створюватимуться сучасні автоматизовані сортувальні центри і збільшуватиметься стандартна швидкість доставки листів з 5 до 3 днів, посилок - з 7 до 3 днів, газет - з 2 днів до «день-у-день»,  запроваджуватиметься централізована інтегрована інформаційна система класу ERP; розроблятимуться он-лайн сервіси для всіх послуг і забезпечуватиметься інформаційна підтримка операцій. Для віддалених і малонаселених пунктів збільшуватиметься кількість пересувних відділень. У планах підприємства ще й ремонт усіх відділень пошти, включаючи сільські, а також оновлення автомобільного парку.

Укрпошта – одне із ключових інфраструктурних підприємств, яке налічує 100 тисяч співробітників, має 109 сортувальних пунктів, 4,2 тис. автомобілів та 13,4 тис. поштових відділень. Укрпошта здійснює доставку близько 1 млрд. одиниць періодичних друкованих видань, 330 млн. одиниць письмової кореспонденції, 180 млн. платежів,  100 млн. пенсій та виплат.

 

версія для друку