українська російська англійська
Урядова програма надала можливість полтавським студентам побачити Піднебесну
10.10.2012 | 10:14
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

За бюджетною програмою українського Уряду перші студенти Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка вже вирушили опановувати зарубіжні знання та досвід Китаю. Студенти пройшли відбір Конкурсної комісії, яка працює під головуванням Першого заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євгена Суліми.

За особистої ініціативи Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України та за активної участі Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника в країні продовжується реалізація бюджетної програми щодо навчання студентів та стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном.

Метою навчання та стажування є підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки студентів, аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників, проведення авторських досліджень із використанням сучасного обладнання і технологій, опанування новітніми унікальними методами, набуття досвіду здійснення науково-дослідної і викладацької діяльності, забезпечення інформаційного обміну, розширення зарубіжних наукових контактів.

Реалізовуючи державну програму стажування, керівництво Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка запросило науковців з Китайського університету нафти, ВНЗ-партнера, відвідати з офіційним візитом ПолтНТУ. Підчас зустрічі відбулася офіційна церемонія підписання Положення про створення українсько-китайського центру підготовки магістрів на базі ПолтНТУ.

Керівники університетів обговорили  питання впровадження у навчальні процеси ВНЗ-партнерів інтегрованих навчальних планів, зокрема можливості визначитися з переліком необхідних дисциплін, залучивши самих студентів–магістрів.

У подальшому, як прозвучало на зустрічі, передбачається й обмін  досвідом між науковцями обох ВНЗ-партнерів. Адже для обміну науковою думкою з іноземними колегами у ПолтНТУ наразі створені всі технічні умови, відтак скайп-зв’язок та інші засоби дозволяють вже сьогодні спілкуватися з іноземними науковцями. Залишається тепер студентам та науковцям університету прагнути до подальшого вдосконалення оволодіння іноземними мовами, й зокрема китайською.

ПолтНТУ – єдиний український університет, з яким Китайський університет нафти має угоду про співпрацю. За словами ректора університету Володимира Онищенко, це додає великої відповідальності до роботи науково-викладацького та студентського колективу закладу, відтак наразі завдання ПолтНТУ – зробити співпрацю з китайським ВНЗ-партнером результативною.

версія для друку