українська російська англійська
Микола Азаров: Ситуація з цінами повністю контрольована
10.10.2012 | 10:43
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Цінова ситуація повністю контрольована, жодних стрибків, якими так лякали населення політичні опоненти, не було . На цьому наголосив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів 10 жовтня 2012 року.

Так, за 2,5 роки роботи Уряду індекс споживчих цін збільшився лише на 10%. Це вдвічі менше, ніж за один тільки 2008 рік, коли інфляція склала 22,3%.

«Ми не тільки не допустили цінових стрибків, а й забезпечили суттєве здешевлення багатьох продуктів харчування», - зазначив Микола Азаров.

Так, незважаючи на сезонні коливання, з початку року, наприклад, яйця подешевшали на 28%, овочі – на 21%, молоко – приблизно на 11%, рис –приблизно на 9%, масло вершкове – на 8%, цукор – на 6%, сири – на 5,6%.

«Більш того, ми досягли достатньо високих врожаїв зернових і овочів, відроджується тваринництво, розбудовується сучасна інфраструктура для зберігання та транспортування сільгосппродукції, будуються оптові ринки, проводяться продуктові ярмарки», - додав Прем’єр-міністр.

При цьому він наголосив, що в Уряду є цілий арсенал інших інструментів, які дозволяють згладжувати сезонні цінові коливання за рахунок резервів, запасів, роботи з торгівельними мережами, регулювання торгівельних надбавок.

«Уряд чітко заявляє, що і надалі цінова стабільність на споживчому ринку Урядом буде утримуватися», - наголосив Микола Азаров.

Водночас він звернув увагу керівників усіх рівнів щодо необхідності послідовно продовжувати цю політику Уряду, особливо в передвиборчий період, коли відбуваються спроби штучної дестабілізації цінової ситуації, аби заробити на цьому політичний капітал.

 

 

версія для друку