українська російська англійська
Микола Азаров: В Україні системно реалізуються проекти щодо забезпечення енергетичної незалежності
10.10.2012 | 10:55
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд розпочав реалізацію низки проектів щодо забезпечення енергетичної незалежності України. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів.

Зокрема, підкреслив  він, на сьогодні робота всіх гілок влади сконцентрована на тому, аби зменшити споживання імпортного природного газу і нарощувати власний видобуток. Крім того, триває робота з енергозбереження та заміщення газу іншими видами палива на підприємствах комунальної енергетики і тощо.

Микола Азаров повідомив, що нещодавно Президент України дав старт промисловій експлуатації нових газових родовищ. Розпочали роботу бурові платформи на шельфі Чорного моря, вводяться в експлуатацію станції із збільшення тиску в пластах та збільшення продуктивності наших газових родовищ.

За словами Глави Уряду, минулого тижня стартував найбільший за всі роки незалежності проект, спрямований на забезпечення енергетичної незалежності нашої країни, - будівництво заводу з виробництва основних тепловиділяючих елементів для атомних електростанцій у Кіровоградській області.  Перша черга заводу буде здана вже в 2015 році. Власне виробництво ядерного палива дозволить диверсифікувати джерела його постачання та на 100% забезпечити енергоблоки АЕС України паливом власного виробництва.

«Зазначений проект є надзвичайно важливим для України і з економічної, і з соціальної точки зору. Адже на будівництво підприємства, де працюватимуть сотні висококваліфікованих спеціалістів, будуть залучені багато вітчизняних будівельно-монтажних та науково-проектних організацій, підприємств машинобудівного комплексу тощо», - наголосив Микола Азаров.

 

версія для друку