українська російська англійська
Прикордонний катер "Орлан" спущено на воду
10.10.2012 | 11:36
Прес-служба Державної прикордонної служби

Учора на причалі Феодосійської суднобудівної компанії «Море» відбувся спуск на воду прикордонного катера «Орлан». Це перший катер із запланованої серії в рамках виконання Державної цільової програми щодо облаштування і реконструкції державного кордону.

Ця подія для кораблебудівників стала знаменною тим, що вперше вони самі спроектували і побудували катер такого типу, а для охоронців морських рубежів – черговим кроком в модернізації корабельно-катерного складу.

«Це перший катер такого типу, побудований за роки незалежності нашої держави. Тут втілено новітні досягнення науки і техніки в області кораблебудування, які відповідають сучасним вітчизняним і закордонним тенденціям. Ми врахували усі вимоги прикордонників як по тактико-технічних характеристиках, так і в питаннях побутових умов для екіпажу», - зазначив головний конструктор Віктор Алексєєв.

За традицією було розбито пляшку шаманського, катер спущено на воду, і на його борт піднявся екіпаж для ознайомлення.

«Після вивчення екіпажем побудови і практичного освоєння технічних засобів, проведення ходових випробовувань «Орлан» увійде до складу Севастопольського загону морської охорони. Він має технічне оснащення, необхідне для виконання завдань в територіальному морі та інших, віднесених до компетенції прикордонного відомства», - наголосив начальник управління морської охорони Держприкордонслужби контр-адмірал Микола Жибарєв. 

Варто також зазначити, що для оперативності виконання завдань у морі «Орлан» має власний бортовий плавзасіб – моторний катер, який може спускатися на ходу з оглядовою групою на борту.

Цього ж дня співпраця кораблебудівників і прикордонного відомства продовжилася. У цеху виробництва було урочисто закладено перший прикордонний корабель типу «Корал». Загалом заплановано побудувати 6 кораблів такого типу.

 

версія для друку