українська російська англійська
Уряд пропонує узгодити чинне законодавство з новою Стратегією національної безпеки та оборони
10.10.2012 | 17:10
Прес-служба Міністерства юстиції

Кабінет Міністрів пропонує узгодити чинне законодавство з новою редакцією Стратегії національної безпеки України, яка була затверджена Указом Президента 8 червня 2012 року. Відповідний проект закону, який розробляло Міністерство юстиції, Уряд схвалив 10 жовтня 2012 року.

За словами Міністра юстиції Олександра Лавриновича, в зв’язку із змінами, що відбулися у безпековій сфері України, виникла необхідність у приведенні законодавчих актів України до положень нової редакції Стратегії національної безпеки України, їх взаємоузгодженні, усуненні наявних протиріч і прогалин.

Зокрема, виникла необхідність внести зміни до Законів України «Про основи національної безпеки України», «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики», «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами», «Про оборону України», «Про державне оборонне замовлення», «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про Раду національної безпеки і оборони України».

Передбачається, що прийняття урядового законопроекту дозволить усунути неузгодженості та розбіжності в положеннях законів України, що регулюють питання національної безпеки і оборони, а відтак усуне проблеми при практичному застосуванні положень цих законів.

Як відомо, Стратегія національної безпеки України визначає загальні принципи, пріоритетні цілі, завдання і механізми захисту життєво важливих інтересів особи, суспільства і держави від зовнішніх і внутрішніх загроз.

версія для друку