українська російська англійська
Юрій Колобов: Казначейські зобов'язання - це надійний та найменш ризикований спосіб зберегти свої заощадження
10.10.2012 | 17:24
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Міністерством фінансів України розпочато розміщення казначейських зобов’язань на пред’явника в документарній формі серії А обсягом 100 млн. доларів США із строком обігу 24 місяці, номінальною вартістю 500 доларів США, відсотковою ставкою 9,2% річних та сплатою купонів кожні шість місяців. Про це повідомив Міністр фінансів Юрій Колобов 10 жовтня на брифінгу у Кабінеті Міністрів.

На думку Юрія Колобова, казначейські зобов’язання будуть мати достатній попит серед населення України, адже це інструмент, надійність якого гарантується державою.

«Казначейські зобов’язання – це надійний і найменш ризикований спосіб зберегти свої заощадження. І не лише зберегти, а ще й отримати додатковий заробіток», - підкреслив Міністр фінансів.

Продаж казначейських зобов’язань для фізичних осіб буде здійснюватися майже в 500 установах Ощадбанку на всій територій України. Також Міністр фінансів зазначив, що таку можливість з реалізації можуть мати й інші зацікавлені банки.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо довіри населення до такого інструменту, як казначейські зобов’язання, Юрій Колобов зауважив, що стабільність та надійність внутрішнього фінансового ринку, передусім, продиктована виваженою фінансовою політикою, яку проводить сьогодні Уряд. При цьому держава вчасно та повністю виконує свої боргові зобов’язання.

На сьогодні Україна активно збільшує свою присутність на міжнародних фінансових ринках, а також на національному фондовому ринку. Основними новаціями стали розміщення облігацій внутрішньої державної позики з індексованою вартістю, облігацій, номінованих в іноземній валюті, у т.ч. з достроковим погашенням. Такі інструменти користуються великим попитом серед банків.

 

версія для друку