українська російська англійська
147 об'єктів культурної спадщини занесено до Держреєстру нерухомих пам'яток України
10.10.2012 | 17:00
Прес-служба Міністерства культури

10 жовтня 2012 року Кабінет Міністрів  прийняв постанову «Про занесення об’єктів культурної спадщини національного значення  до Державного реєстру нерухомих пам’яток  України».  

  Цей документ підготувало Міністерство культури України на виконання статей 5 і 14 Закону України «Про охорону культурної спадщини» з метою занесення об’єктів культурної спадщини національного значення до Державного реєстру нерухомих пам’яток  України.

  Місцеві органи охорони культурної спадщини та Українське товариство охорони пам’яток історії та культури, інші громадські організації постійно пропонують для занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України об’єкти культурної спадщини національного значення, а також пам’ятки, які раніше були взяті на облік постановою Ради Міністрів УРСР від 24 серпня 1963 р. № 970.

  На сьогодні до Державного реєстру нерухомих пам’яток України вже занесено 4555 пам’яток, з них 744 – національного значення. Пропонується занести до Реєстру ще 147 пам’яток. На всі ці об’єкти є відповідна облікова документація. Усі вони рекомендовані наказами Міністерства культури для занесення до Реєстру за категорією національного значення як такі, що відповідають критеріям, встановленим Порядком визначення категорії пам’яток для занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. №1760.

  З метою уникнення дублювання, тобто подвійного обліку пам’яток національного значення, одночасно з занесенням пам’яток до Державного реєстру ті з них, які раніше числились у Списку пам’яток, затвердженому постановою Ради Міністрів УРСР від 24  серпня 1963 року № 970, з того Списку вилучаються.

  Прийняття постанови сприятиме впорядкуванню обліку пам’яток культурної спадщини.

 

версія для друку