українська російська англійська
Микола Азаров вважає неприпустимим погіршення умов та зменшення покриття мовлення вітчизняних телеканалів
10.10.2012 | 17:44
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров вважає неприпустимим погіршення умов та покриття мовлення вітчизняних телеканалів. На цьому він наголосив на нараді з розгляду питання ретрансляції програм ТОВ ТРК «ТелеРадіоСвіт» в кабельних мережах. Участь у нараді взяли Голова  Державного комітету телебачення і радіомовлення Олександр Курдінович, Голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Володимир Манжосов, заступник Міністра закордонних справ Андрій Олефіров.

У ході наради Глава Уряду висловив занепокоєння результатами проведеного Нацрадою моніторингу провайдерів програмної послуги щодо вилучення деяких телеканалів із пакетів програм, зокрема, і телеканалу ТВі. 

Микола Азаров звернувся до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення з пропозицією разом з провайдерами програмної послуги (кабельними операторами) переглянути принципи формування пакетів на користь вітчизняних мовників, не допускати погіршення умов та покриття мовлення вітчизняних телеканалів, у тому числі телеканалу ТВі, вживати передбачені законодавством України санкції на самовільне, в порушення умов договору з мовником та без відома Нацради, вилучення провайдерами телеканалів з пакетів програм.

 «Ми маємо розібратися з тією обставиною, на яку звертають нашу увагу користувачі телеканалу ТВі. Мова йде про відмову певних провайдерів підключенню цього каналу до кабельних мереж. Я звернувся з листом до усіх, хто займається цим питанням, у тому числі і до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, з тим, щоб ми забезпечили можливість роботи цього каналу», - сказав Микола Азаров під час наради.

У листі, направленого керівникам компаній-операторів кабельних мереж, Глава Уряду звернувся з проханням знайти можливість для телеканалу ТВі здійснювати мовлення у кабельних мережах. «Свобода слова є основною засадою демократії, головним чинником розвитку суспільства, й особливо важливим є її забезпечення у період, коли громадяни визначаються зі своїм вибором перед голосуванням за депутатів Верховної Ради України», - йдеться у листі Миколи Азарова до провайдерів.

Микола Азаров наголосив, що потрібно зробити все, аби в нашій країні не було ні найменшого докору в тому, що якась політична сила чи якісь засоби масової інформації якось обмежені з точки зору роботи на вітчизняному ринку телепродукції, надання телепослуг. «Уряд приділяв і надалі буде приділяти увагу розвитку засобів масової інформації», - наголосив він.

Прем’єр-міністр нагадав, що нещодавно Уряд схвалив концепцію розвитку каналу «Культура», підтримує впровадження цифрових технологій у ЗМІ, українську версію телеканалу «Євроньюз» тощо.

версія для друку