українська російська англійська
Дмитро Саламатін: Для України важливе конструктивне партнерство з НАТО
11.10.2012 | 09:23
Прес-служба Міністерства оборони

10 жовтня 2012 року у Брюсселі відбулася зустріч Міністра оборони України Дмитра Саламатіна із заступником Генерального секретаря НАТО послом Александром Вершбоу.

Сторони підкреслили важливість конструктивного партнерства України з Альянсом. Дмитро Саламатін поінформував посла Александра Вершбоу щодо процесів, які відбуваються у сфері реформування та розвитку Збройних Сил України.

В контексті подальшого співробітництва нашої держави з Північноатлантичним альянсом було зазначено, що воно розвивається на всіх рівнях. Тільки у цьому році відбулося дві зустрічі Президента України з Генеральним секретарем НАТО, при цьому остання – у вересні.

За словами Дмитра Саламатіна, Річна національна програма співробітництва Україна-НАТО залишається основним програмним документом системного коротко- та середньострокового співробітництва з Альянсом.

«Пріоритетним напрямом для України і надалі залишатиметься участь у миротворчих операціях під проводом НАТО. У 2013 році до антипіратської операції «Океанський щит» буде залучений фрегат «Гетьман Сагайдачний», – зазначив він.

Міністр оборони України підкреслив, що співпраця продовжуватиметься і в рамках інших існуючих проектів, зокрема професіоналізації Збройних Сил, утилізації боєприпасів та легкої стрілецької зброї.

В ході зустрічі сторони визначили подальші заходи щодо підтримання воєнно-політичного діалогу.

Під час візиту української військової делегації до штаб-квартири НАТО також відбулися двосторонні зустрічі Дмитра Саламатіна з Міністром оборони США Леоном Панеттою, Міністром національної оборони Туреччини Ісметом Уілмазом, Міністром оборони Бельгії Пітером Де Кремом, Міністром оборони Латвії Артісом Пабріксом, Міністром оборони Азербайджанської Республіки Сафаром Абієвим та Міністром оборони Ісламської Республіки Афганістан Бісміллою Мохаммаді.

 

версія для друку