українська російська англійська
НКЦПФР вдосконалює процедуру подання звітності компаніями з управління активами недержавних пенсійних фондів
11.10.2012 | 10:35
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку завершує роботу із внесення змін до документів, що регламентують складання та подачу звітності компаніями з управління активами недержавних пенсійних фондів. Відповідне рішення «Про затвердження Положення про порядок складання та розкриття інформації компаніями з управління активами та особами, що здійснюють управління активами недержавних пенсійних фондів та подання відповідних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку» було прийняте на плановому засіданні регулятора, що відбулося 2 жовтня 2012 року.

За словами Віталія Дерев'янкіна, заступника директора департаменту спільного інвестування та регулювання діяльності інституційних інвесторів НКЦПФР, дані зміни дозволять нівелювати дублювання інформації, що є основною незручністю на сьогодні. Таким чином, процедура подання звітності стане значно простішою та уніфікованою. Перш за все, регулятор планує досягти цього шляхом запровадження подання інформації у вигляді електронних документів з використанням цифрового підпису, згідно з описом розділів XML-файлів. Що стосується змістового наповнення документа, то він визначає строки надання інформації до НКЦПФР та контроль за якістю та повнотою відповідних даних.

На думку авторів Положення, відтепер надання даних для компаній з управління активами та осіб, що здійснюють управління активами недержавних пенсійних фондів, буде відповідати нинішнім ринковим вимогам та буде більш захищеним.

Зауважимо, що регулятор підготував даний документ у співпраці з Українською асоціацією інвестиційного бізнесу. Представники УАІБ брали активну участь в обговоренні даного рішення НКЦПФР та підтримали його.

Нагадаємо, що Комісія схвалила низку рішень, що мають вдосконалити механізм подачі даних від професійних учасників, до яких, окрім осіб, що здійснюють управління активами недержавних пенсійних фондів, входять біржі, депозитарії, реєстратори, зберігачі.

Даний документ набирає чинності з 1 січня 2013 року, але не раніше дня офіційного опублікування.

версія для друку