українська російська англійська
Селяни Чернігівщини вже отримали за землю 361 млн. грн.
11.10.2012 | 11:30
Чернігівська ОДА

Селяни Чернігівської області, які здають в оренду сільгоспвиробникам свої земельні паї, вже отримали у цьому році 361 млн. грн. орендної плати або 94% від загальної суми виплат. У цілому селяни області цього року отримають від сільгосппідприємств-орендарів на 160 млн.грн. більше, ніж торік.

Збільшення виплат відбувається за рахунок підняття розміру орендної плати в середньому по області з 3,5% до 3,9% від вартості орендованої землі, а також завдяки збільшенню нормативно-грошової оцінки сільськогосподарських земель.

«Ми відповідальні перед сільськими мешканцями і як влада мусимо наполегливо працювати у напрямі підняття соціальних стандартів на селі, — підкреслив заступник голови облдержадміністрації Олександр Шанойло. — Повний розрахунок із селянами-власниками земельних паїв має бути здійснений у терміни, передбачені відповідними договорами оренди земельних часток (паїв). А взагалі, сьогодні у середньому по області за свій пай власник землі отримує більше, ніж півтори тисячі гривень на рік, а ще декілька років тому це було значно менше тисячі, в окремих районах орендна плата сягає двох і навіть трьох тисяч гривень на рік. Це суттєва допомога бюджету селянської сім’ї».  

 Сьогодні в Чернігівській області власниками земельних паїв є майже 340 тисяч громадян, середній пай дорівнює 4,1 умовного гектара. Паї виплачуються грішми, зерном та іншою продукцією і послугами.

версія для друку