українська російська англійська
Уряд схвалив законопроект "Про метрологію та метрологічну діяльність"
14.10.2012 | 10:00
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

10 жовтня 2012 року Уряд схвалив законопроект «Про метрологію та метрологічну діяльність», розроблений Мінекономрозвитку за участі європейських експертів та представників центральних органів виконавчої влади.

Основною метою даного законопроекту є застосування в Україні підходів і практик у сфері метрології, що властиві країнам з ринковою економікою, та інтеграція України у світовий та європейський економічний простір. Зокрема, законопроект «Про метрологію та метрологічну діяльність» запроваджує визначення понять, що містяться в документах Міжнародної організації законодавчої метрології..

Запровадження положень проекту закону сприятиме гармонізації законодавчих актів з документами Міжнародної організації законодавчої метрології (OIML), актами законодавства Європейського Союзу з питань метрології та документами Європейської співпраці із законодавчої метрології (WELMEC), а також  розмежуванню регуляторних, наглядових (контрольних) та господарських функцій у сфері метрології. Реалізація законопроекту дозволить звузити сферу нормативного регулювання метрологічної діяльності, а також розширити застосовування механізмів акредитації для підтвердження компетенції суб’єктів, що здійснюють метрологічну діяльність тощо.

 

версія для друку