українська російська англійська
Україна - ВОІВ: нові напрями співробітництва
11.10.2012 | 12:42
Прес-служба Державної служби інтелектуальної власності України

З 1 по 9 жовтня 2012 року українська делегація на чолі з першим заступником Голови Державної служби інтелектуальної власності України Олексієм Яновим взяла участь у роботі 50-ї серії засідань Асамблей держав-членів Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ).

Також протягом цього тижня Олексій Янов провів робочі зустрічі з Генеральним директором ВОІВ доктором Френсісом Гаррі та з директором відділу з питань співробітництва з деякими країнами Європи та Азії Міхалем Свантнером.

Під час переговорів Голова Державної служби інтелектуальної власності висловив вдячність доктору Френсісу Гаррі за постійну підтримку та участь у проведенні міжнародних семінарів, конференцій з актуальних питань інтелектуальної власності, а також щорічної Міжнародної літньої школи ВОІВ з питань інтелектуальної власності в Одесі. Він також запевнив Генерального директора ВОІВ у тому, що державна система правової охорони інтелектуальної власності України, незважаючи на кадрові перестановки, продовжує ефективну професійну роботу над поставленими завданнями щодо вдосконалення законодавчої бази у сфері інтелектуальної власності, процесу експертизи заявок на об’єкти промислової власності тощо.

Більш детально напрями співпраці були обговорені з Міхалем Свантнером. Зокрема, Олексій Янов засвідчив відданість спільним цілям зміцнення світової системи правової охорони інтелектуальної власності та всебічну підтримку діяльності ВОІВ, спрямованої на стабільну гармонійну співпрацю між державами-членами ВОІВ і регіонами. Також були обговорені питання щодо проведення в наступному 2013 році низки міжнародних і регіональних семінарів на актуальні загальносуспільні теми, з-поміж яких, наприклад, порушення в глобальному просторі мережі Інтернет авторського права та суміжних прав.

У свою чергу Міхаль Свантнер під час діалогу з Олексієм Яновим підтримав думку про необхідність та важливість проведення науково-практичних міжнародних конференцій, а також щорічної Міжнародної літньої школи ВОІВ з питань інтелектуальної власності в Україні. Директор відділу ВОІВ погодився з необхідністю залучення до здобуття знань у Школі якомога більшої кількості іноземних студентів, присутність яких надасть заходу в Україні ще більшого престижу й авторитетності серед студентської молоді в усьому світі. Також важливою, на його думку, є участь у Школі викладачів-міжнародних експертів, особливо фахівців з тих напрямів, які на сьогодні не достатньо розвинені в Україні (традиційні знання, інтелектуальна власність і доступ до медикаментів тощо).

Зважаючи на результати переговорного процесу з керівництвом ВОІВ, можна з упевненістю сказати, що подальша співпраця України й ВОІВ продовжуватиметься на ще більш якісному та професійному рівні, поглиблюватиметься обмін досвідом і робота над вирішенням актуальних питань у сфері інтелектуальної власності.

версія для друку