українська російська англійська
Внесено зміни до Порядку проведення перевірок платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцстрахування
11.10.2012 | 14:00
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку проведення Пенсійним фондом України та його територіальними органами планових та позапланових перевірок платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Відповідну постанову Уряд прийняв 10 жовтня 2012 року.

Проект цього акта було розроблено на виконання Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Зокрема, передбачається перегляд критеріїв оцінки ступеня ризику від здійснення господарської діяльності платників єдиного внеску – з метою зменшення кількості та частоти здійснення перевірок, звуження кола суб’єктів господарювання, які підпадають під визначення високого та середнього ступеня ризику.

Як відомо, Порядком проведення органами Пенсійного фонду України планових та позапланових перевірок платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, який затверджено постановою Кабінету Міністрів  України від 9.03.2011 № 233, визначено підстави для проведення планових та позапланових перевірок, а також умови, строки, періодичність їх проведення в залежності від ступеня ризику.

Критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності щодо нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інших платежів, контроль за нарахуванням та сплатою яких покладено на Пенсійний фонд України, є порушення порядку нарахування єдиного внеску, а також порядку сплати єдиного внеску та подання звітності органам Пенсійного фонду України.

Прийняте Урядом рішення сприятиме здійсненню перевірок у першу чергу тих платників, які порушують законодавство у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування, та в цілому - зменшенню кількості планових перевірок платників. Також передбачається, що кількість платників, які відноситимуться до високого ступеня ризику, зменшиться майже в чотири рази.

 

версія для друку