українська російська англійська
Микола Азаров: Масове отруєння дітей на Харківщині підтвердило необхідність реформування СЕС
11.10.2012 | 15:27
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Масове отруєння дітей на Харківщині підтвердило необхідність реформування Санітарно-епідеміологічної служби.  Про це Прем’єр-міністр України Микола Азаров повідомив під час робочої поїздки на Дніпропетровщину.

«Випадок у Харкові підтверджує, що  реформування санітарно-епідеміологічної служби, яка відповідає за харчування школярів, за його відповідність стандартам, є надзвичайно актуальним. І цей випадок ще раз підкреслює, що не можна зволікати з реформуванням цієї служби», - зазначив Микола Азаров.

Він підкреслив, що до Харкова терміново виїхала комісія на чолі з Першим заступником Міністра охорони здоров’я, яка повинна з’ясувати причини масового отруєння дітей. Микола Азаров запевнив, що будуть вжиті заходи, щоб такі випадки не повторювалися.

Він додав, що зараз в органах СЕС працює 54 тис. осіб. З урахуванням європейського досвіду Уряд прийняв рішення про скорочення в 2 рази кількості цих працівників. Прем’єр-міністр підкреслив, що всі медичні працівники, які підлягають скороченню, будуть працевлаштовані в інших закладах охорони здоров’я.

Довідково

За даними Міністерства охорони здоров’я, на Харківщині з 5-го по7 жовтня до інфекційного відділення Богодухівської центральної районної лікарні було госпіталізовано 21 людину, з них 19 учнів. Всім поставлено діагноз «гостра кишкова інфекція».  Постраждалі пов'язують виникнення захворювання із харчуванням у їдальні гімназії.

Під час епідрозслідування стану організації харчування в цій гімназії на харчоблоці виявлено порушення санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму. Зокрема, тут не дотримуються правила зберігання харчових продуктів та сировини, виявлено продукти без маркування та супровідної документації, що підтверджує її якість та безпечність, відсутній контроль за організацією харчування у закладі, порушено ведення медичної документації, у т.ч. по контролю за організацією харчування, недостатня кількість інвентарю для прибирання тощо. Взято відповідні проби для проведення необхідних досліджень.

Комплекс протиепідемічних та санітарно-гігієнічних заходів триває. Ситуація перебуває на контролі Державної санітарно-епідеміологінчої служби України.

 

версія для друку