українська російська англійська
Держтехногенбезпеки: Проблемні питання вирішуємо разом з громадськістю
11.10.2012 | 14:56
Прес-служба Державної інспекції техногенної безпеки

10 жовтня в конференц-залі Державної інспекції техногенної безпеки України відбулося чергове засідання Громадської ради при Держтехногенбезпеки України, на якому заслухано звіт про роботу громадської ради за ІІІ квартал, діяльність комітетів та інші питання, що стосуються діяльності виконавчого органу.

Зі вступним словом до присутніх звернувся Голова Громадської ради Новак Сергій Вікторович. Підсумовуючи результати діяльності він зазначив, що план роботи на ІІІ квартал Громадською радою виконано. Крім того, проведено значну роботу за участю громадськості щодо удосконалення нормативно-правової бази з питань забезпечення пожежної та техногенної безпеки.

Найбільш вагомими заходами, в яких взяли участь члени Громадської ради при Держтехногенбезпеки України, стало проведення «круглих столів» і семінарів у рамках ХІ Міжнародного виставкового форуму «Технології захисту/ПожТех-2012», проведення спеціалізованої конференції у Ялті тощо.

Також було зазначено, що члени Громадської ради при Держтехногенбезпеки беруть активну участь у розробці нормативно-правової бази з питань забезпечення пожежної та техногенної безпеки. Зокрема, розробляються зміни до ДБН «Системи протипожежного захисту», продовжується робота над внесенням змін до ДБН «Системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення». Розпочалася робота над розробкою проектів нормативних документів у сфері блискавкового захисту та вогнезахисного оброблення. Зауважено, що вже опрацьовано Положення та затверджено Персональний склад експертної комісії при Громадській раді. Внесені пропозиції стосовно проекту закону України «Про громадські організації», які найближчим часом будуть направлені за належністю.

У планах на IV квартал передбачається проведення спільної наради з представниками територіальних підрозділів Держтехногенбезпеки України з питань підвищення кваліфікаційного рівня інспекторського складу та вироблення методичних рекомендацій для здійснення перевірок. Крім того, учасники наради звернули увагу на настання осінньо-зимового періоду – часу, коли збільшується кількість пожеж та загиблих на них в помешканнях громадян через недотримання основних вимог безпеки. Тож для проведення більш широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи серед різних верств населення було внесено пропозицію щодо проведення спільної наради представників релігійних конфесій, Держтехногенбезпеки та Громадської ради. Всі пропозиції були прийняті одноголосно.

Спільні кроки Держтехногенбезпеки України та Громадської ради на шляху залучення громадськості до формування державної політики у сфері пожежної та техногенної безпеки стають більш дієвішими, мають свої позитивні результати, які відображаються у спільних заходах і рішеннях.

 

 

версія для друку