українська російська англійська
Держмитслужба: Чистий бізнес - чесні податки
11.10.2012 | 15:56
Прес-служба ДЕРЖАВНої МИТНої СЛУЖБи

Пріоритетом для митної служби залишається підтримка легального бізнесу та створення сприятливих умов для суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. На цьому наголосив Голова Держмитслужби Ігор Калєтнік під час зустрічі митників Європи та країн східного сусідства з ЄС.

«Говорячи, зокрема, про реформування Держмитслужби, ми презентували стратегію розвитку відомства на 2013 рік, яку назвали «Чистий бізнес - чесні податки». Головна мета Держмитслужби – досягнення такого рівня митного адміністрування, яке передбачає його високу ефективність при зовнішній простоті і швидкості оформлення. Це - основа реалізації концепції «Чистий бізнес, чесні податки». З боку бізнесу - чесне декларування і сплата платежів у повному обсязі. З боку митниці - довіра, відсутність упередженості, стягнення платежів виключно в обсягах, передбачених законом», - наголосив головний митник держави.

З метою усунення людського фактору в роботі митних органів Державна митна служба запроваджує спеціальну автоматизовану систему. За словами голови відомства, вона передбачатиме правильне оподаткування товарів, унеможливлення ввезення товарів без митного контролю, недопущення випадків декларування не своїм найменуванням, маніпуляцій з кодами, вартістю, країною походження, іншими показниками, які впливають на повноту оподаткування, чітку регламентацію дій інспектора митниці.

«Фактично це буде програмний продукт, інтегрований в інформаційний комплекс, з яким працює митник, побудований на основі аналізу ризиків. І в інспектора митниці не буде можливості прийняти рішення на власний розсуд. Оскільки він навіть суто технічно не зможе це зробити», - зазначив Ігор Калєтнік.

Він також додав, що Держмитслужба активно наповнює профілі ризиків на основі різних джерел інформації: про товар, суб’єкта, країну походження та інших показників.

«Для цього плануємо використати різні джерела інформації, у тому числі отриману від митних органів зарубіжних країн, виробників товарів, бізнес асоціацій та міжнародних організацій. Результатом запровадження даної системи має стати збільшення надходжень у бюджет і недопущення правопорушень», - зазначив головний митник. 

Ключовим завданням є перехід на стовідсоткове електронне декларування. Ігор Калєтнік  повідомив, що наразі служба розробляє всі необхідні для цього зміни до діючого законодавства.

«Ще один важливий етап – впровадження принципу єдиного вікна. Документи мають подаватися лише митниці і в електронному вигляді. Тобто декларант подає документи один раз в електронному вигляді і лише митниці. І вже комп’ютер митного органу «спілкуватиметься» з комп’ютерами міністерств та відомств, які видають дозволи та ліцензії», - сказав Голова Держмитслужби.

 

версія для друку