українська російська англійська
Українці питимуть більше якісного та безпечного домашнього молока за доступними цінами
11.10.2012 | 16:34
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Держава жорстко контролює якість молока, яке реалізується на організованих ринках, а також здійснює ряд системних заходів для нарощування виробництва молока у господарствах населення. Окрім того, завдяки системним діям Уряду, вдалося підняти закупівельні ціни на молоко та забезпечити їх доступність для споживачів. Про це сьогодні, 11 жовтня, заявив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк, відвідавши Ветсанлабораторію на Житньому ринку.

  «Сьогодні ми спроможні контролювати якість молока, яке виробляється у одноосібників та реалізується на організованих продовольчих ринках. Адже там створені всі умови, щоб український споживач зміг придбати якісне та безпечне домашнє молоко. Зокрема, встановлено нове сучасне холодильне обладнання, оновлене лабораторне устаткування, персонал проходить навчання», - зазначив Микола Присяжнюк.

Міністр наголосив, що зараз спостерігається підвищення якості молока, виробленого господарствами населення. Адже для цього держава впровадила комплекс програм підтримки. 

«По-перше, цього року з червня ми започаткували дотації на утримання молодняка ВРХ. Станом на 1 вересня в регіонах більше 160 тисяч селян вже отримали 116,8 мільйонів гривень за утримання та збереження 242 тисяч голів молодняку ВРХ.

По-друге, держава компенсує 100% витрат на установки індивідуального доїння. Це гарантує якість молока.

По-третє, прийнята постанова Уряду, згідно з якою буде виплачуватись бюджетна дотація за продану на забій переробним підприємствам худобу: у розмірі 2,5 гривні за кілограм живої ваги - молодняку великої рогатої худоби, вагою не менше 330 кг; 1,5 або 1,0 залежно від ваги - за свиней (крім свиноматок і кнурів)», - зазначив Микола Присяжнюк.

Також очільник відомства наголосив, що держава приділяє велику увагу ціновій ситуації. Він нагадав, що закупівельні ціни на молоко уже вирівнялися завдяки постанові Уряду про встановлення мінімального рівня закупівельних цін на молоко у розмірі 2,20 гривні. Сприяли збільшенню закупівельних цін на молоко дії Аграрного фонду, якому вдалося зняти надлишок молока з ринку, шляхом закупівлі вершкового масла та сухого молока.

Створення нових заготівельних молочарських кооперативів дає можливість мінімізувати вплив посередників і, як наслідок, споживач може купити молоко за доступною ціною.

Після перевірки у Ветсанлабораторії домашнього молока Микола Присяжнюк ще раз переконався у його якості та безпеці й закликав українців більше споживати цього цінного продукту.

«Я виріс у селі, тому звик пити домашнє молоко, яке й донині є для мене щоденним продуктом. І зараз постійно купую його на організованих ринках, оскільки довіряю його якості та безпеці. Тому раджу українським споживачам теж його купувати на організованих ринках, де якість жорство контролюється», - додав Микола Присяжнюк.

версія для друку