українська російська англійська
В Україні створено робочу групу в рамках Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях
11.10.2012 | 17:17
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

11 жовтня 2012 року у м. Києві пройшла конференція «Україна на шляху до приєднання до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях», організована Міністерством енергетики та вугільної промисловості України спільно з Представництвом Світового банку в Україні.

Виступаючи на конференції, Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко наголосив, що Україна готова підтримувати ініціативи щодо впровадження прозорості в енергетичній галузі.

«Ми відкриті до діалогу з будь-якими компаніями, які прийшли працювати в Україну. Для нас і для наших партнерів дуже важливо, аби правила у нашій енергетиці були прозорими і зрозумілими», - сказав Юрій Бойко.

Він підкреслив, що для курсу на досягнення енергетичної незалежності, який обрала Україна, важливим є залучення інвестицій у видобувні галузі. А це у свою чергу потребує проведення Україною відкритої енергетичної політики.

«Україна має амбіційні плани щодо досягнення енергетичної незалежності, це наше головне завдання. Зараз ми реалізуємо низку масштабних проектів в енергетиці, швидкими темпами нарощуємо видобуток газу й вугілля. І для залучення інвестицій у ці галузі ми будемо проводити максимально відкриту енергетичну політику», - зазначив Міністр.

Учасники конференції обговорили низку питань щодо впровадження в Україні Ініціативи щодо забезпечення прозорості видобувних галузей (ІЗПВГ, англійською – ЕІТІ), а також розглянули досвід реалізації положень ЕІТІ в інших країнах.

Кроки України щодо приєднання до ЕІТІ у своїх виступах привітали учасники конференції – заступник Міністра – керівник апарату Міненерговугілля Володимир Макуха, Директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Чімяо Фан, Посол США в Україні Джон Ф. Теффт, Посол Королівства Норвегія в Україні Йон Елведал Фредріксен, голова компаній «Шелл» в Україні Тайлі Грехем, регіональний директор Міжнародного секретаріату ЕІТІ Тім Біттігер, представник Асоціації «Енерготранспарентність» та засновник громадської організації «ДІКСІ ГРУП» Олена Павленко.

Під час конференції також було оголошено про створення багатосторонньої групи заінтересованих осіб за участі представників органів державної влади, компаній та громадських організацій.

Довідково.

Ініціатива щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях (ІЗПВГ) – англійською мовою – Extractive Industries Transparency Initiative (EITI) - це незалежний та добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт розвитку прозорості у видобувних галузях.  ІЗПВГ підтримується такими міжнародними організаціями як Світовий банк, Міжнародний валютний фонд, Європейський банк реконструкції та розвитку, а також Європейський інвестиційний банк та інші. Ці організації надають технічну допомогу та фінансову підтримку країнам, які впроваджують ІЗПВГ.

З метою удосконалення методів управління у видобувних галузях України, покращення інвестиційного клімату в державі тощо Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 30 вересня 2009 року №1098 «Про приєднання України до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях», якою одночасно схвалено Заяву Кабінету Міністрів України про приєднання до Ініціативи. На сьогодні, в рамках приєднання України до Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», Кабінетом Міністрів України розпорядженням від 18.07.2012 № 514 затверджено План заходів з впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», яким передбачена імплементації в Україні Ініціативи щодо забезпечення прозорості видобувних галузей відповідно до її критеріїв.

версія для друку