українська російська англійська
Затверджено Положення, яке сприятиме реформуванню дитбудинків та інтернатів для дітей-сиріт
12.10.2012 | 10:08
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

Спільним наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту та Міністерства соціальної політики від 10.09.2012 № 995/557, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 20 вересня 2012 року за № 1629/21941, затверджено нове Положення про дитячі будинки та загальноосвітні школи-інтернати для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Положення регламентує роботу інтернатних закладів виключно для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з метою забезпечення умов для реалізації державних гарантій і конституційних прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, зокрема на належні умови проживання, різнобічний розвиток, та виховання в умовах, максимально наближених до родинних, здобуття певного рівня освіти, професійну орієнтацію, соціальну адаптацію та підготовку їх до самостійного життя.

Дорумент сприятиме активізації процесу впровадження сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Цим документом чітко визначені категорії дітей, які влаштовуються в дитячі будинки та загальноосвітні школи-інтернати для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Затвердження цього Положення сприятиме прискоренню реформування інтернатних закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в рамках реалізації Державної цільової соціальної програми реформування інтернатних закладів до 2017 року.

Положенням розширено права дітей вищевказаної категорії, визначено завдання щодо їх соціалізації.

версія для друку