українська російська англійська
Проведено українсько-польські навчання з гасіння пожеж на об'єктах нафтопереробної галузі
12.10.2012 | 10:44
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій

11 жовтня на навчальному полігоні головного територіального управління МНС у Львівській області в м. Борислав відбулися спільні українсько-польські навчання з гасіння пожеж на об’єктах нафтопереробної галузі.

Під час проведення навчань польські рятувальники передали ГТУ МНС у Львівській області 2 пожежно-рятувальні автомобілі Mercedes-Benz Atego виробництва польської фірми «Мототрек», один з яких окрім проведення пожежно-рятувальних робіт, також можна залучати до ліквідації хімічно-екологічних аварій. Автомобілі придбані відповідно до Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна – 2007-2013» в рамках проекту «Розвиток транскордонної системи захисту від загроз природного характеру на українсько-польському кордоні».

На навчаннях були присутні голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Костюк, радник Прем’єр-міністра (Міністр України з питань надзвичайних ситуацій у 2002-2005 роках) генерал-полковник внутрішньої служби Григорій Рева, начальник ГТУ МНС у Львівській області генерал-майор служби цивільного захисту Сергій Дмитровський, комендант Державної пожежної охорони Люблінського воєводства Республіки Польща Тадеуш Мілевський, віце-консул Республіки Польща у Львові Анжей Дрозд.

«Я радий бачити наших колег з Польщі. Ми дуже давно з ними товаришуємо і не один раз обговорювали проблемні питання, що однаково постають перед рятувальними службами обох держав. Незважаючи на різні мови, ми чудово розуміємо один одного: рятівник по очах може зрозуміти свого колегу, і ми не раз доводили це на дії. Варто лише згадати, що рятувальники Львівщини надавали допомогу польським колегам у ліквідації наслідків катастрофічної повені, неодноразово проводились і спільні тренування на теренах обох держав», – зазначив Сергій Дмитровський.

Вогнеборці України та Польщі спільно відпрацювали дії при ліквідації пожеж на об’єктах нафтопереробної галузі. Спільними зусиллями рятувальників двох країн оперативно було ліквідовано умовне займання нафти-сирцю у відкритому резервуарі площею 1200 кв. м.

Після цього міжнародна команда рятувальників продемонструвала всім присутнім можливості спільного використання польської та української техніки при здійсненні гасіння охоплених вогнем резервуарів із нафтопродуктами у межах резервуарних парків. Подача вогнегасних речовин на гасіння пожежі резервуару здійснювалася від 2-ох пожежних автомобілів державної пожежної охорони республіки Польща та одного – МНС України. Безпосередньо ж гасіння пожежі відбувалося за допомогою пінних стволів, що подавали на дах резервуару колінчастими автопідіймачами польських вогнеборців.

«Для нас є дуже важливою програма транскордонної співпраці, в яких Україна, і зокрема Львівщина, є активними учасниками. Адже сьогодні техногенні катастрофи у разі їх виникнення не будуть проблемою однієї країни – загрози будуть однаковими для усіх сусідніх територій. Власне, користуючись нашим географічним розташуванням та участю у програмі “Польща-Україна-Білорусь”, сьогодні до уряду Європейського Союзу доведено, що ми є надійним партнером, серйозним сусідом та активними гравцями у програмах транскордонної співпраці», - наголосив голова Львівської ОДА.

Одночасно із проведенням спільних навчань пожежно-рятувальних підрозділів України та Польщі на території полігону відбулись щорічні заняття з психологічної підготовки бійців МНС Львівщини. Рятувальники відпрацьовували низку вправ з гасіння пожеж в резервуарах, амбарах, проходили випробування на смузі психологічної підготовки та у теплодимокамері, вдосконалювали свої навички у використанні рятувальних пристроїв при рятуванні та евакуації потерпілих з висот.

Також Бориславський полігон, який цього року святкує своє 40-річчя, надав можливість вдосконалити свої навички і кінологам з 3-го регіонального центру швидкого реагування МНС України.

 «Я дуже радий, що отримав запрошення відвідати подібні навчання у 40-ву річницю створення Бориславського полігону. Саме тут пройшли підготовку тисячі бійців і офіцерів не тільки Львівщини, а й інших регіонів нашої держави, які в подальшому брали участь у гасінні надзвичайно складних пожеж та успішній ліквідації найрізноманітніших надзвичайних ситуацій. Хочу зазначити, що серед багатьох центрів підготовки рятувальників, Бориславський полігон по праву вважається одним із найкращих» - відзначив у своєму виступі перед рятувальниками Григорій Рева.

Почесні гості та численні глядачі також мали змогу оглянути виставку пожежно-рятувальної техніки підрозділів МНС, що дислокуються на території Львівської області, та ознайомитися із організацією роботи містечка життєзабезпечення. Всіх гостей вразили можливість рятувальників у короткий термін розгорнути у чистому полі маленьке містечко із налагодженою інфраструктурою. Адже у польових наметах МНС можна не тільки перепочити та похарчуватися, а й скористатися телефонним зв’язком, послугами мережі Інтернет, отримати кваліфіковану психологічну допомогу тощо.

Своє захоплення можливостями рятувальників Львівщини висловили і польські вогнеборці. Зокрема, комендант державної пожежної охорони Люблінського воєводства Республіки Польща Тадеуш Мілевський висловив сподівання, що передана українській стороні надсучасна пожежна техніка, що обладнана за останніми європейськими стандартами, у поєднанні із високими фаховими вміннями рятувальників МНС України надійно стоятиме на сторожі життя та здоров’я громадян.

«Я дуже задоволений співпрацею із нашими українськими колегами. Нам є у чому вчитися один в одного. Адже у нас спільна мета – вберегти від стихій життя людей, якнайскоріше прийти їм на допомогу. Я вражений тим, що побачив сьогодні на полігоні та сподіваюся на подальшу плідну співпрацю із вогнеборцями України, яка дозволить нашим колегам посилити свої технічні можливості, а нам всім – набути необхідний досвід у ліквідації можливих надзвичайних події транскордонного масштабу» - зазначив Тадеуш Мілевський.

І хоча навчання завершились, українські і польські рятувальники не припинятимуть своєї співпраці. У багатьох пожежно-рятувальних підрозділів області є пожежні частини-побратими у прикордонних воєводствах сусідньої держави. До того ж перспектива подальшої співпраці вже окреслена новим проектом транскордонного співробітництва на 2014-2020 роки, лідером у виконанні якого повинна стати українська сторона.

 

версія для друку