українська російська англійська
За 9 місяців "Чорноморнафтогаз" збільшив видобуток газу майже на 15%
12.10.2012 | 11:38
Рада міністрів АР Крим

У січні-вересні цього року Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» збільшило видобуток природного газу в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 14,7% або 108 млн. кубометрів.

Усього за дев'ять місяців було видобуто 843 млн. кубометрів. Основний приріст одержано у третьому кварталі після того, як за рахунок активних робіт на шельфі компанія переступила історичний максимум добового видобутку на чорноморських родовищах - 3 млн. кубометрів.

У липні-вересні «Чорноморнафтогаз» видобув 300,9 млн. кубометрів, що на 18,2% або 46 млн. кубометрів більше, ніж за аналогічний період 2011 року. Роботи із завершення облаштування Штормового і Архангельського родовищ, капітальний ремонт свердловин на Голіцинському родовищі стали основними причинами зростання видобутку.

Більш значного збільшення видобутку в «Чорноморнафтогазі» очікують після введення в експлуатацію Одеського і Безіменного родовищ газу. Завдяки можливостям високотехнологічних СПБУ, перша з яких - «Петро Годованець» - почала роботу 1 червня, друга приступить до роботи в четвертому кварталі цього року видобуток газу в 2012 році планується на рівні 1,17 млрд. кубометрів, а в наступному - уже 1, 65 млрд. кубометрів. Зростання в 500 млн. кубометрів, що становить чверть річного споживання газу в Криму, буде здійснюватися за рахунок продовження освоєння Одеського і Безіменного родовищ газу з використанням високотехнологічних СПБУ.

Поповнення парку бурових установок «Чорноморнафтогазу» вже сьогодні дозволяє компанії кожен місяць нарощувати видобуток на діючих родовищах, освоюючи паралельно нові.

У 2011 році на виконання доручень Президента України, Кабінету Міністрів щодо збільшення вітчизняного видобутку нафти і газу і при фінансовій підтримці акціонера - НАК «Нафтогаз України» - Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» дооблаштовувало два діючих родовища - Голіцинське і Архангельське. У цьому році завершує дооблаштування діючих родовищ і вводить в експлуатацію нові - Одеське і Безіменне родовища природного газу на шельфі Чорного моря.

 

 

версія для друку