українська російська англійська
Добудову "Дніпровських веж" розглянуть на засіданні Уряду
12.10.2012 | 12:20
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк ініціюватиме розгляд на засіданні Уряду постанови, присвяченої добудові одного із найскандальніших довгобудів столиціжитлового комплексу «Дніпровські вежі». Про це він сказав на засіданні Міжвідомчої комісії з підготовки пропозицій для вжиття невідкладних заходів щодо завершення спорудження проблемних об’єктів житлового будівництва, яка днями відбулася під його головуванням.

«Внесіть у протокол засідання, що я, як член Уряду, ініціюю і внесу на розгляд Кабінету Міністрів відповідну постанову. Однак це те, де ми повністю можемо діяти, бо там є державне замовлення. А там, де ми не можемозабудовник повинен знати, що не добудувати об’єкт, або затягувати його здачу в експлуатацію буде, як то кажуть, «собі дорожче», – сказав Анатолій Близнюк.

Нагадаємо, замовником будівництва житлового комплексу «Дніпровські вежі» є командування Внутрішніх військ МВС України, а будівництво фактично не здійснюється уже кілька років, незважаючи на високий ступінь будівельної готовності.

Чергове засідання Міжвідомчої комісії мало дві мети. У першу чергувиробити низку заходів, які б унеможливили появу довгобудів, а також практичні заходи для добудови тих недобудов, які уже виникли. Зокрема, експерти збиралися обговорити подальший напрямок доопрацювання проекту Закон України «Про посилення захисту прав інвесторів під час інвестування (фінансування) будівництва житла», розробленого Мінрегіоном. За словами заступника очільника Мінрегіону Дмитра Ісаєнка, ряд положень законопроекту вже були реалізовані у рамках нових законів, або змін до законодавства.

«Мінрегіон уже добився заборони рекламувати продаж квартир, без належного оформлення забудовником права власності на ділянку та необхідних дозвільних документів. Після ухвалення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння іпотечному кредитуванню», забудовник зобов’язаний протягом трьох місяців після здачі будинку в експлуатацію передати квартири інвесторам для заселення, затверджений типовий договір між забудовником та приватним інвестором. Останнє, зокрема, ліквідувало можливість подвійного продажу однієї квартири», – відзначив Д.Ісаєнко.

За його словами, значну роль у добудові проблемних об’єктів житлового будівництва мають відігравати також місцеві органи влади, оскільки дуже часто саме вони надавали забудовникам землю та необхідні дозволи.

Присутні на засіданні представники громадської організації «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» звернули увагу присутніх на незвичну лояльність до забудовників органів прокуратури, внутрішніх справ та податкової служби. За даними цієї організації, правоохоронці та податківці ніяк не реагували на їхні документально обґрунтовані повідомлення про виведення забудовником коштів із об’єкта будівництва.

За підсумками засідання було вирішено утворити Робочу групу, яка протягом двох тижнів повинна напрацювати Концепцію розробки нового законопроекту, присвяченого захисту прав інвесторів житлового будівництва взамін попереднього, який втратив актуальність. Також вирішили на одному із засідань Комісії розглянути ряд підтверджених фактів махінацій забудовників із запрошенням на захід представників прокуратури, МВС та податкової служби. Крім того, до Мін’юсту та Генеральної прокуратури звернуться за роз’ясненням з приводу законності оприлюднення переліку недоброчесних забудовників та проблемних об’єктів житлового будівництва. Наступне засідання попередньо запланували через місяць.

Довідково

За даними, які надали Мінрегіону України обласні державні адміністрації, на початок жовтня в країні налічується 656 об’єктів житлового будівництва з порушенням термінів вводу в експлуатацію. 208 із них визнані проблемними, перспектива добудови яких не визначена. Абсолютним лідером за кількістю проблемних об’єктів є Київ – 51 довгобуд. По 25 проблемних об’єктів мають Київська та Одеська області, 19 – Хмельницька, 17 – Тернопільська. У решті регіонів проблемних довгобудів переважно налічується по 3 – 5 одиниць, найбільша їх кількість не перевищує 9-ти. При цьому в Луганській, Сумській та Херсонській областях проблемних об’єктів не виявлено.

версія для друку