українська російська англійська
Сумщині виділять 880 тис. гривень на відшкодування вартості медикаментів від гіпертонії
12.10.2012 | 13:10
Сумська ОДА

На відшкодування аптечним закладам Сумської області вартості медикаментів від гіпертонії у листопаді-грудні з державного бюджету буде виділено 880 тисяч гривень. Про це повідомила заступник голови облдержадміністрації Тамара Іщенко.

Заступник голови пояснила, що наразі Сумщина підійшла до другого етапу проекту – запровадження відпуску лікарських засобів хворим на гіпертонію за зниженими цінами та компенсації референтної ціни на реалізовані препарати аптечним установам.

Протягом першого етапу в регіоні було встановлено граничний рівень оптово-відпускних цін на лікарські засоби від гіпертонії та здійснено переоцінку їх вартості, зазначила посадовець.

«Державне регулювання цін на ліки для людей з артеріальною гіпертензією зробить медичні препарати цієї категорії економічно доступними, збільшить кількість їх споживачів та дозволить знизити рівень серцево-судинних захворювань в області», – підкреслила Тамара Іщенко. За її словами, порядок часткового відшкодування з державного бюджету вартості лікарських засобів для осіб з гіпертонічною хворобою визначено урядовою Постановою від 5 вересня 2012 р. № 907, яка набрала чинності.

Наразі уточнюється і затверджується перелік суб’єктів господарювання, які здійснюватимуть реалізацію лікарських засобів за пільговими рецептами. При формуванні логістики мережі будуть враховані інтереси як міських, так і сільських жителів, запевнила куратор медичної галузі.

На Сумщині проживає 260341 хворий на артеріальну гіпертензію. Лікувально-профілактичні заклади в достатній кількості забезпечені рецептурними бланками. На сьогодні в області виписано 11079 рецептів на лікарські засоби від гіпертонії.

 

версія для друку