українська російська англійська
Міліція готова забезпечувати правопорядок під час виборів
12.10.2012 | 14:43
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Про роботу української міліції у сфері забезпечення громадського порядку та безпеки громадян під час виборчого процесу, а також про соціальну рекламу, ініціатором розроблення якої стало МВС України, на брифінгу журналістам розповів заступник Міністра внутрішніх справ Віктор Ратушняк.

За його словами, з початком виборчої кампанії в Міністерстві та усіх підпорядкованих підрозділах були розгорнуті та в цілодобовому режимі функціонують оперативні штаби. Їх основним завданням є відстеження ситуації з охорони громадського порядку в державі, забезпечення безпеки громадян, пов’язаної з виборчим процесом, збір та аналіз інформації, а також внесення за необхідності пропозицій щодо вжиття додаткових правоохоронних заходів.

За словами Віктора Ратушняка, у період із 30 липня до 12 жовтня 2012 року до органів внутрішніх справ надійшло 2335 повідомлень. Найбільша кількість серед них пов’язана із незаконною агітацією – 783 інформації. Іншими правопорушеннями, про які найчастіше надходили повідомлення до міліції, це – хуліганські прояви (456), виявлення агітаційних матеріалів, виготовлених з порушенням законодавства (298). Крім того, міліція отримала 136 повідомлень про підкуп виборців, крадіжки (68), погрозу фізичною розправою (47), порушення виборчого законодавства (37) та нанесення тілесних ушкоджень (19). Причому щоденно до міліції надходить в середньому близько 80 повідомлень.

Віктор Ратушняк зазначив, що Міністерством ще в червні цього року було розроблено та надіслано до структурних підрозділів План заходів, яким передбачено комплекс завдань по охороні громадського порядку під час виборів до Верховної Ради України 2012 року, а також методичні рекомендації про порядок дій працівників органів внутрішніх справ під час несення служби.

Він окремо завернув увагу представників ЗМІ на те, що із 20 жовтня особовий склад органів внутрішніх справ буде переведено на посилений варіант оперативно-службової діяльності, а з моменту завезення бюлетенів на виборчі дільниці їх охорона здійснюватиметься у цілодобовому режимі.

Працівникам міліції в цьому активно допомагають члени громадських формувань з охорони громадського порядку, добровільні народні дружини, представники недержавних охоронних структур. Крім того, майже 800 виборчих дільниць обладнані технічними засобами охорони – так званою «тривожною кнопкою». У цілому ж на даний момент системами відеоспостереження вже забезпечені близько 27 тисяч виборчих дільниць із понад 32 тисяч існуючих.

За словами заступника Міністра внутрішніх справ, своє право волевиявлення також зможуть реалізувати і ті громадяни, які в день голосування знаходитимуться у спеціальних установах органів внутрішніх справ. Наразі в них вже обладнані 20 таких виборчих дільниць.

Він підкреслив, що в день виборів працівники міліції не будуть знаходитися у приміщеннях для голосування, однак вони перебуватимуть неподалік і будуть готові відреагувати на будь-які правопорушення. Загалом же для забезпечення громадського порядку та реагування на можливі правопорушення у день голосування попередньо планується залучити близько 65-70 тисяч працівників органів внутрішніх справ.

 

версія для друку