українська російська англійська
Частка аграрного сектору у ВВП країни може скласти $50-60 млрд.
12.10.2012 | 15:00
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

Частка аграрного сектору у ВВП України за умови досягнення урожайності середньоєвропейського рівня може становити близько 50-60 млрд. доларів. Про це у Києві заявив керівник InvestUkraine Сергій Євтушенко під час круглого столу "Проблеми розвитку агросектору України".

"За рахунок того, що врожайність досягне середньоєвропейського рівня, а у нас кращий земельний ресурс та кращі кліматичні умови, ми можемо збільшити виробництво в сільськогосподарській сфері удвічі до, умовно кажучи, 50-60 млрд. доларів США протягом наступних п’яти років. Це абсолютно реально", - сказав він, а також уточнив, що в 2011-2012 роках приблизний рівень ВВП у агросекторі України щорічно сягав близько 30 млрд. доларів.

Сергій Євтушенко зауважив, що сьогодні Україна експортує сільськогосподарської продукції на близько 12 млрд. доларів. "Тобто, ця галузь є реальним постачальником вільно конвертованої валюти в Україну. Не тільки металургійна й хімічна промисловість, а й сільське господарство також", - сказав він.

Водночас керівник InvestUkraine підкреслив, що для збільшення врожайності  необхідно використовувати "новітню сільськогосподарську техніку, технології і всю сучасну аграрну науку". С.Євтушенко, зокрема, вказав на той факт, що Україна при збиранні зернових використовує "техніку позавчорашнього покоління", коли втрачається  близько 15% врожаю, а сучасні комбайни втрачають лише 1-2%.

InvestUkraine є підрозділом Держінвестпроекту, створеним для максимального сприяння інвесторам у реалізації їх інвестиційних планів шляхом надання всебічної підтримки та спеціалізованих сервісних послуг.

 

 

версія для друку