українська російська англійська
Держінвестпроект: Розвиток агроекспорту за 5 років зробить Україну потужним світовим продовольчим гравцем
13.10.2012 | 13:10
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України

Продумана державна політика в галузі сільського господарства, спрямована на розвиток експортного потенціалу у цій сфері, зможе перетворити Україну вже за п’ять років на впевненого гравця на світовому ринку продовольства.

Про це в четвер у Києві заявив керівник InvestUkraine структурного підрозділу Держінвестпроекту Сергій Євтушенко під час круглого столу "Проблеми розвитку агросектору України".

"Державна політика, сфокусована на розвиток експортного потенціалу сільськогосподарської галузі, дуже швидко, вже за 5 років, перетворить Україну на потужного світового гравця продовольчому ринку", - сказав він.

Сергій Євтушенко підкреслив, що для цього Україна має всі передумови. По-перше, це наявність природних ресурсів у вигляді чорноземів (30% від світових чорноземів). Крім того, 54% орної землі в Україні – і є чорноземи. Іншим фактором є те, що в Україну починають надходити найновітніші технології у сільському господарстві. За його словами, це вже відобразилось на фінансових результатах найкрупніших українських компаній – їх в Україні працює близько 70-ти, і їх кількість стає дедалі більшою.

Керівник InvestUkraine також звернув увагу, що в Україні створюються великі за світовими масштабами компанії із земельним банком у 300-500 тис. га - більші лише в Аргентині й Бразилії, зазначив він. Усі ці компанії працюють за світовими стандартами і виходять на західні біржі, зокрема на Варшавську, Франкфуртську, Лондонську фондові біржі. "Вони отримують дуже серйозні оцінки фінансистів, відповідно їх капіталізація зростає достатньо швидкими темпами. Тобто, в цю галузь приходять гроші, які створюють справжнє багатство для свої акціонерів, і набагато швидше ніж в інших галузях", - зазначив Сергій Євтушенко.

Водночас, глава InvestUkraine висловив свою думку щодо заходів, які мають бути вжити для того, аби Україна посіла своє місце на світовому ринку продовольства. За його словами, необхідним є, зокрема, введення приватної власності на землю, що дозволить агрохолдингам відчувати більшу впевненість при довгостроковому плануванні своєї діяльності. "Під приватну землю можна брати банківські кредити, застосовувати інші механізми фінансування і, таким чином, спрямовувати ресурси на оновлення парку механізації", - сказав він. У цілому, за словами Сергій Євтушенка, забезпечення стабільного законодавства дозволить учасникам аграрного ринку України уникнути різних незапланованих сюрпризів.

Окремі зусилля, на переконання глави InvestUkraine, мають бути спрямовані на стимулювання розвитку орієнтованої на експорт інфраструктури у сільськогосподарській галузі, "оскільки дуже скоро нам може не вистачати експортних потужностей". Це стосується, передусім, розширення інфраструктури на залізничному та річковому транспортах, у портах, "включно із будівництвом нових портів".

Сергій Євтушенко також підкреслив, що обов’язковою має бути реалізація комплексних державних програм з нарощування внутрішнього виробництва сільськогосподарської техніки. "Нам зараз не вистачає сільськогосподарської техніки і вона, що парадоксально, в Україні не виробляється. Ця техніка практично повністю імпортується", - зазначив він. "Це - просто марнування ресурсу, коли, маючи такий ринок споживання на таку техніку, ми не маємо її внутрішнього виробництва", - додав керівник InvestUkraine.

 

 

версія для друку