українська російська англійська
Україна та Росія планують створити міжвідомчий орган для просування свого зерна на світовий ринок
12.10.2012 | 16:37
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

У межах десятого засідання підкомісії з питань агропромислового комплексу російсько-української міждержавної комісії, яка відбулася в Москві, Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк та Міністр сільського господарства РФ Микола Федоров попередньо домовилися про створення міжвідомчого інформаційно-консультативного органу для координації маркетингової політики на світовому ринку зерна.

На переконання сторін, подібна інформаційно-консультаційна структура дозволить спільно координувати маркетингову політику на світовому ринку зерна та уникнути будь-яких непорозумінь щодо присутності причорноморської зернової групи на зовнішніх ринках.

«Створення інформаційно-моніторингового центру виробництва, споживання та потенційного експорту сільськогосподарської продукції – це вкрай важливе питання для обох країн. Саме цей орган дасть можливість бути прогнозованими та стабільними постачальниками сільськогосподарської продукції, в тому числі зернової, на зовнішні ринки. Тоді ми зможемо уникнути непорозумінь щодо присутності нашої причорноморської зернової групи на зовнішніх ринках», − зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк. 

Окрім ситуації на зерновому ринку, міністри обох країн обговорили перспективи подальшої співпраці у галузі забезпечення безпеки сільськогосподарської продукції, якою торгують між собою Україна та Росія. Зокрема було домовлено, що ветеринарні служби будуть вести тісний діалог, який і наразі, за словами міністрів, є конструктивним. 

«Росія для нас − основний партнер у торгівлі. І сьогодні ми обговорили можливість спрощення системи інспектування наших м’ясопереробних і молочних підприємств. Також під час перемовин було порушено питання про створення єдиного контролюючого органу на території Росії, як це є в Україні», − зазначив Микола Присяжнюк.

 

 

версія для друку