українська російська англійська
Внесено зміни до критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження діяльності суб'єктами господарювання
15.10.2012 | 13:00
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Кабінет Міністрів України вніс зміни до критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності суб’єктами господарювання у частині додержання вимог законодавства про працю та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю). Відповідну постанову Уряд прийняв 10 жовтня 2012 року.

Мінсоцполітики підготувало цей документ акта на виконання завдань, визначених Національним планом дій на 2012 – 2014 роки, щодо перегляду критеріїв, за якими суб’єкти господарювання відносяться до  найвищої та середньої груп ризику: з метою звуження кола таких суб’єктів господарювання.

Зокрема,  згідно з прийнятим рішенням до найвищого ступеня ризику відносяться суб’єкти господарювання, які мають заборгованість із зарплати більше 60 календарних днів, які допускають грубі порушення чинного законодавства з питань праці і надання звітності.

Крім того, до найвищої групи ризику відносяться, наприклад, суб’єкти господарювання із чисельністю понад 251 працівник, із яких 30 і більше відсотків мають зарплату на рівні або менше мінімальної зарплати.

До середнього ступеня ризику відносяться суб’єкти господарювання, які мають заборгованість із зарплати від 30 до 60 календарних днів, які допускають порушення чинного законодавства з питань праці і надання звітності. Також до середньої групи ризику відносяться, наприклад, суб’єкти господарювання із чисельністю понад 251 працівник, із яких 15 – 30 відсотків мають зарплату на рівні або менше мінімальної зарплати.

 

 

версія для друку