українська російська англійська
Цех був рибним, а став нелегальним м'ясним
15.10.2012 | 12:24
Прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби

Співробітниками ветеринарної міліції у Луганську викрито підпільний бізнес з переробки м’ясопродукції. Про це повідомив начальник відділу ветеринарної міліції МВС України, полковник міліції Сергій Оксюта.

Цех розташовувався у приміщеннях колишнього рибопереробного підприємства. Незаконним бізнесом займалась одна з місцевих приватних підприємців. Під час перевірки вилучено понад 700 кг м’ясної сировини, серед якої було і сало свинне, проклеймоване клеймами ветеринарної служби Російської Федерації. У ході подальшого розслідування було встановлено, що власниця незаконного бізнесу на власному автомобілі завозила цю продукцію і виготовляла м’ясопродукти, які у подальшому реалізовувала. Матеріали по даному факту зареєстровані у встановленому законодавством порядку. Наразі вирішується питання щодо порушення кримінальної справи.   

У Хмельницькій області під час перевірки одного з м’ясопереробних підприємств встановлено, що у холодильних камерах зберігалася для переробки сировина тваринного походження загальною вагою 2950 кг без будь-якого маркування та супровідних документів, що засвідчують її якість та безпеку. Дану продукцію вилучено з обігу. Діяльність підприємства призупинено. Власника притягнуто до адміністративної відповідальності.   

У цілому на території України тривають заходи із забезпечення стабільної епізоотичної ситуації та продовольчої безпеки.

Для реалізації цих завдань в регіонах України діють мобільні групи у складі працівників ветеринарної міліції та державної служби ветеринарної медицини. Даними мобільними групами здійснено 669 перевірок суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з обігом продукції тваринного походження.

Всього під час перевірок задокументовано 165 правопорушень, відповідальність за які передбачена статтею 107 КУпАП. У дохід держави стягнуто штрафних санкцій на суму 22,5 тисячі грн. Винесено та проконтрольовано виконання 98 інспекторських приписів. Призупинено роботу 3 підприємств. У слідчі підрозділи та прокуратуру направлено 3 матеріали. Підготовлено та направлено 20 інформацій до інших органів виконавчої влади.

Вилучено з обігу 5408 кг продукції тваринного походження, якість якої не відповідає вимогам чинного законодавства. Загальна сума вилученої продукції становить 97,2 тис. гривень. Забезпечено контроль за утилізацією    7503 кг неякісної тваринницької продукції.

 

версія для друку