українська російська англійська
Методичні служби "перезавантажать" на користь педагогів
15.10.2012 | 12:54
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

12 жовтня під головуванням заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту Бориса Жебровського з метою перезавантаження методичних служб проведено нараду із завідуючими методичних кабінетів сільських районів.

Зазначимо, що це продовження системної роботи з підготовки вчителя до роботи із стандартами початкової та загальної середньої освіти нового покоління за новими навчальними програмами. Адже саме методичні служби мають не тільки поінформувати вчителів про сучасні новації в освітньому процесі, а й підготувати їх до роботи в нових умовах та «озброїти» новими методичними напрацюваннями.

На нараді обговорено питання функціональних обов’язків районних методистів, запропоновано шляхи їх раціоналізації.  Відбулася дискусія щодо спрощення «паперової творчості» учителя та проходження ним атестації. Вирішувалося питання співпраці між учителем, районними та обласними методичними службами, профільним Міністерством.

Заступник Міністра підкреслив особливу роль шкільного учителя у суспільстві та зазначив, що першочерговим завданням методичних служб є максимальний захист педагогічних працівників, які сумлінно виконують свої професійні обов’язки та проявляють творчу ініціативу, постійно удосконалюючи форми і методи роботи. Адже саме методисти мають трансформувати наукові ідеї у педагогічну практику, підтримувати інноваційну діяльність в освітній галузі, наукові пошуки та експериментальну роботу, яку проводять педагогічні працівники навчальних закладів. Тому від діяльності методичних кабінетів залежить ефективність і успішність освітніх реформ.

Також знову було наголошено на необхідності стовідсоткового оволодіння всіма педагогічними працівниками загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційними технологіями при викладанні навчальних дисциплін та проведенні виховних заходів.

На нараді виступила Ольга Малишева, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОНмолодьспорту, яка акцентувала увагу присутніх на неправомірному вимаганні від вчителя, який атестується, підготовки узагальнених матеріалів з досвіду роботи, оформлення робочих папок, на підготовку яких вчителем витрачається багато часу. Було запропоновано більш гуманно ставитися до організації атестаційного процесу.

Окрім того, учасники наради обговорили питання атестації вчителів, розповіли про недосконалість нормативної бази (співробітники департаменту одразу отримали доручення про розроблення нової Інструкції про методичний кабінет) та висловили готовність «перезавантажити» роботу методичних служб на користь учительства.

версія для друку