українська російська англійська
Україна готується до третього антикорупційного звіту перед GRECO
15.10.2012 | 14:26
Прес-служба Міністерства юстиції

Україна готується до звіту перед Групою держав Ради Європи проти корупції (GRECO)  в рамках третього раунду оцінювання нашої держави. Звіт стосуватиметься питань прозорості фінансування політичних партій та криміналізації корупційних діянь. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович.

За словами Міністра, 15-19 жовтня 2012 року делегація України у складі представників Міністерства юстиції перебуватиме у Страсбурзі, де візьме участь у 57-му пленарному засіданні GRECO. Під час засідання Україна планує проаналізувати шляхи виконання іншими державами рекомендацій, наданих GRECO за результатами третього раунду оцінювання. Зокрема, особливу увагу планується звернути на  виконання країнами Ради Європи саме тих рекомендацій, які збігаються з рекомендаціями, наданими Україні.

Міністр нагадав, що Україна має поінформувати GRECO про реалізацію рекомендацій, наданих у рамках третього раунду оцінювання GRECO по Україні до 30 квітня 2013 року.

Крім того, під час 57-го пленарного засідання Україна планує поінформувати GRECO про зміни, що відбулися в національному законодавстві, які стосуються виконання рекомендацій GRECO, наданих за результатами спільних першого та другого раундів оцінювання. Зокрема, повідомити про прийняті Верховною Радою України закони України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», «Про правила етичної поведінки», «Про адміністративні послуги», а також новий Кримінально-процесуальний кодекс України.

Довідково

GRECO було утворене Радою Європи з метою покращення можливостей країнчленів групи боротися з корупцією, дотримуватися ухвалених державами рішень, а також вживати відповідних антикорупційних заходів.

Україна приєдналась до GRECO 1 січня 2006 року, ратифікувавши Цивільну Конвенцію проти корупції. Тим самим держава надала згоду проходити оцінку з боку GRECO щодо імплементації в національне законодавство положень Кримінальної та Цивільної конвенцій Ради Європи проти корупції, Керівних принципів боротьби з корупцією Ради Європи, прийнятих у рамках виконання Програми дій проти корупції, схваленої Радою Європи.

Така робота розділяється на тематичні цикли - раунди оцінки.

Третій раунд оцінювання України був розпочатий 1 січня 2007 року та присвячений оцінці заходів, котрі вживаються українською владою для криміналізації корупційних діянь та прозорості фінансування політичних партій.

 

версія для друку