українська російська англійська
Створено реєстр сертифікованих спеціалістів, що працюють на фондовому ринку
15.10.2012 | 17:14
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку представляє реєстр сертифікованих спеціалістів, що працюють на ринку цінних паперів України. Реєстр об’єднує в собі інформацію про всіх фахівців, які працюють на фондовому ринку, та значно спрощує роботу регулятора з ведення бази спеціалістів, самих фахівців та навчальних закладів.

«На жаль, на даний момент ми стикнулися з ситуацією, коли попередній реєстр сертифікованих спеціалістів застарів та не дозволяв максимально повно охопити всіх фахівців. До того ж, стара система не дозволяла включити до процесу ведення та перегляду реєстру самих спеціалістів та ті центри, з якими Комісія співпрацює у навчанні», - зазначив Максим Лібанов, директор департаменту аналізу, стратегії та розвитку законодавства НКЦПФР, що курує напрямок підготовки сертифікованих спеціалістів в регуляторі. Також, за словами розробників реєстру, застарілий реєстр не дозволяв провести інтеграцію з модернізованою системою моніторингу фондового ринку.

Відтепер всі сертифіковані спеціалісти та навчальні заклади, що займаються їх підготовкою, зможуть стежити за реєстром та самостійно брати участь у його формуванні на сторінці http://cert.nssmc.gov.ua . Окрім того, серед новацій, що впроваджуються разом з реєстром, - можливість створення профілів фахівців та навчальних центрів, автоматичне формування шаблонних документів, у тому числі сертифікатів, можливість для фахівців стежити за статусом своєї заявки на отримання кваліфікації за тим чи іншим напрямом та ін. До того ж, варто зазначити, що всі фахівці, що матимуть намір пройти сертифікацію за тією чи іншою кваліфікацією, зможуть подавати відповідну заяву та документи до регулятора в електронному вигляді за допомогою спеціальної сторінки на сайті НКЦПФР.

«Таким чином, створений оновлений технічний продукт, очікуваний як Комісією, так і самими фахівцями та навчальними центрами, відповідає вимогам часу і ринку і дозволяє зробити процес навчання та сертифікації фахівців фондового ринку простішим, надійнішим, технічно досконалішим і безпечнішим», - резюмував М.Лібанов.

Зауважимо, що розробка та технічне впровадження реєстру було здійснено спеціалістами регулятора за сприяння Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України (АРІФРУ).

версія для друку