українська російська англійська
Земельна власність має стати локомотивом аграрної економіки
15.10.2012 | 18:57
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Головна мета земельної реформи – це, по-перше, реалізація конституційних прав громадян, і по-друге, земельна власність має стати локомотивом аграрної економіки. На цьому наголосив заступник Голови Державного агентства земельних ресурсів України Євген Бердніков під час програми “Досвід” на Першому Національному телеканалі.

Науковці, провідні експерти галузі земельних відносин у прямому ефірі обговорили суть та перспективи земельної реформи. Зокрема, Євген Бердніков наголосив, що зараз важливо сформувати таку модель ринку земель, яка б забезпечила неухильне зростання економіки, гарантувала б екологічну безпеку та задовольняла інтереси соціуму. Саме на цьому нині зосереджені зусилля і депутатів, і політиків. На сьогодні більшу частину правовідносин врегульовано прийнятим у першому читанні Законом “Про ринок земель”. Передусім йдеться про купівлю-продаж земель несільськогосподарського призначення на конкурентних засадах. Тому, по суті, неврегульованими залишаються питання щодо особливостей обігу земель сільськогосподарського призначення. Тому саме цей блок питань потребує законодавчого вирішення.

На завершення учасники диспуту дійшли згоди стосовно того, що в українців склалися різні стереотипи земельної реформи, а відтак і ставлення до неї. Однак думки всіх громадян збігаються в одному – селяни повинні жити краще і не бути рабами свого земельного паю, а фермери – не працювати за копійки. Ключ до розв’язання проблем – впорядкування права власності. Адже право продажу землі розширює можливості аграрного сектору, з’являється капітал, необхідний для прискорення економічного зростання. Крім того, беззаперечно, що за будь-яких обставин власники земельних наділів продаватимуть землю тільки за власним бажанням, а законодавці будуть опрацьовувати правила оренди землі, іпотеки, земельного банку, удосконалюватимуть систему Державного земельного кадастру тощо.

 

 

 

версія для друку