українська російська англійська
Презентовано програму розвитку ІКТ-індустрії
16.10.2012 | 14:17
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

16 жовтня у Клубі Кабінету Міністрів відбувся з’їзд Всеукраїнської громадської організації «Рада з конкурентоспроможності індустрії інформаційно-комунікаційних технологій України»,  в роботі якого взяли участь делегати з 17 регіонів України, урядовці, народні депутати, науковці, фахівці галузі.

З нагоди відкриття з’їзду Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко зачитав привітання Прем’єр-міністра Миколи Азарова. «Розуміючи важливість розвитку індустрії інформаційно-комунікаційних технологій для суспільства, Уряд приділяє значну увагу програмам на підтримку цієї сфери, здійснення необхідних реформ. Ваша діяльність є рушійною силою, яка виводить країну на новий етап розвитку, перехід до інформаційного суспільства», - наголосив Глава Уряду у зверненні до учасників зібрання, висловивши сподівання, що заходи, які проводитимуться в рамках з’їзду, матимуть велике практичне значення для державних органів, наукових та бізнесових кіл, сприятимуть активізації співпраці між вітчизняними і зарубіжними компаніями та підвищенню рівня конкурентоспроможності вітчизняних підприємств.

Відкриваючи роботу з’їзду, Володимир Семиноженко підкреслив, що  Україна має ввійти в число найбільш розвинених країн, не тільки в сфері ІКТ, але і в сфері високих технологій. При цьому він наголосив на максимальній підтримці галузі з боку Кабінету Міністрів та Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації. За його словами, на сьогодні необхідне об’єднання всіх учасників, від яких залежить прогрес країни, зокрема, громадянського суспільства, влади, бізнесу сфери ІКТ.

Володимир Семиноженко акцентував, що зростання ІКТ-галузі сприяє і зростанню експорту, поліпшенню імпортозаміщення, зміні структури економіки. «ІКТ – це та галузь, яка створює базу для інформаційного суспільства, відкритого уряду, базу для всіх комунікацій, які створюють зовсім нову якість життя, бізнесу та економіки, тому чим потужнішими будуть наші дії, чим більше ми будемо ініціювати і проводити рішень у сфері ІКТ, тим більше від цього буде залежати майбутнє розвитку країни, її модернізація», - наголосив Голова Держінформнауки.

У свою чергу голова Президії ВГО «Рада з конкурентоспроможності індустрії інформаційно-комунікаційних технологій України» Віктор Янукович закликав всіх прогресивно думати і «не доганяти, а задавати світові тенденції». При цьому він повідомив про підписання Меморандуму між Радою з конкурентоспроможності індустрії інформаційно-комунікаційних технологій та Державною податковою службою, в якому «закладені ті, необхідні норми, що дозволять Україні стати достойним конкурентом і партнером у світі».

У рамках з’їзду презентовано  проект програми розвитку ІКТ-індустрії. Програма покликана вирішити проблеми у сферах ІТ-освіти, інформаційно-комунікаційної інфраструктури, доступу до інформації, електронної комерції, інноваційної екосистеми тощо.

 

версія для друку