українська російська англійська
У Києві демонтують незаконно встановлені малі архітектурні форми
16.10.2012 | 16:10
Київська МДА

У столиці стартувала масштабна робота із демонтажу малих архітектурних форм, які встановлені та діють поза межами правового поля. Для цього у міськадміністрації створено відповідний штаб, проаналізовано ситуацію щодо кількості та локалізації незаконних споруд, сформовано графік черговості демонтажу. 1 вересня закінчився термін сплати пайової участі власниками тимчасових споруд відповідно до рішення Київради.

Відтак у столиці розпочинається новий активний етап боротьби із незаконними кіосками.

 «Ми запропонували підприємцям перейти на цивілізований, законний рівень роботи у місті: оформити необхідну дозвільну документацію, заключити договори на сплату пайового внеску, на вивезення сміття. І ті власники, що підписали необхідні угоди, і їхні кіоски розміщені у належних місцях (не перешкоджають виходу з метро, не стоять поблизу шкіл та дитсадків) - продовжують працювати. Таких тимчасових споруд, що увійшли у правове поле роботи, сьогодні нараховується більше 5 тисяч. А кіоски, на які не оформлено необхідних документів, розташовані у заборонених місцях, на діяльність яких скаржаться кияни, будуть демонтовані», – сказав перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак.

За його словами, завдяки переведенню діяльності МАФів у правове поле, міський бюджет отримав близько 50 млн. гривень у вигляді пайових внесків. Міська влада і надалі співпрацюватиме з малим і середнім бізнесом, проте до порушників ставитиметься жорсткіше.

Як повідомив начальник Головного управління контролю за благоустроєм Сергій Садовой, за результатами перевірки наявності дозвільної документації у власників тимчасових споруд з’ясувалося, що близько 4,5 тисяч МАФів не мають необхідної документації та підлягають демонтажу.

Щоденно Головне профільне управління та КП «Київблагоустрій» здійснюють відповідні роботи. Лише з моменту закінчення термінів видачі дозволів вже демонтовано близько 500 кіосків.

Загалом з початку року демонтовано понад 2000 незаконно розміщених ТС.

 

версія для друку