українська російська англійська
У Мінприроди відбувся круглий стіл на тему використання фосфіду цинку
16.10.2012 | 16:55
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ

16 жовтня 2012 року у Міністерстві екології та природних ресурсів України відбувся круглий стіл, на якому розглядалося питання ймовірності випадків отруєння фосфідом цинку нецільових об’єктів дикої фауни, зокрема і видів, занесених до Червоної книги України.

У засіданні круглого столу взяли участь представники фірм, які мають державну реєстрацію родентицидів з діючою речовиною фосфід цинку (ТОВ «Альфа-Хімгруп», ТОВ «А.П.К.-Сервіс», ТОВ «Нетрус Лтд», ТОВ «КОМПАНІЯ «УКРАВІТ»), а також представники Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства охорони здоров’я, Національної академії медичних наук, Національної академії аграрних наук, Національної академії наук України.

З кінця серпня 2012 року до Мінприроди надійшли численні звернення громадських організацій з вимогою  заборонити родентициди з діючою речовиною фосфід цинку в Україні, у зв’язку з імовірністю випадків отруєння фосфідом цинку нецільових об'єктів дикої фауни, зокрема і видів, занесених до Червоної книги України - сірих журавлів, гусаків, гусей. На жаль, громадські організації не надали задокументованого підтвердження отруєння диких тварин родентицидами на основі фосфіду цинку (патологоанатомічні розтини, відповідний хімічний аналіз тощо).

Нагадаємо, що державна реєстрація після отримання відповідних ліцензій дозволяє використовувати родентициди з діючою речовиною фосфід цинку виключно на сільськогосподарських угіддях проти мишовидних гризунів (принади закладають у нору з подальшим загортанням). Крім того, на сьогоднішні родентициди на основі фосфіду цинку використовуються в США, Австралії і Новій Зеландії, а з квітня 2012 року перереєстровані -  в Німеччині, Чехії, Австрії, Угорщині, Люксембурзі та Словаччині.

У відповідь на листи Міністерства екології та природних ресурсів України до власників зареєстрованих препаратів з діючою речовиною фосфід цинку, Державної санітарно-епідеміологічної служби, а також за результатами розгляду питання заборони препаратів з діючою речовиною фосфід цинку на засіданні Науково-експертної ради з питань  розроблення пропозицій та рекомендацій про можливість проведення державної реєстрації препаратів при  Мінприроди  05.09.2012 року було вирішено, що підстав для скасування  або зупинення реєстрації препаратів з діючою речовиною фосфід цинку немає. Мінагрополітики у свою чергу пропонує використовувати альтернативні біологічні препарати власного виробництва – бактероденциди.

У зв’язку із необхідністю вирішення зазначеного питання  Міністерство екології та природних ресурсів України пропонує:

1. Суворо дотримуватись регламентів застосування родентицидів з діючою речовиною фосфід цинку при застосовуванні в сільському господарстві проти миловидних гризунів.

2. Організувати перевірки умов зберігання та реалізації родентицидів на основі фосфіду цинку в Україні за участю Державної екологічної інспекції, Головної державної інспекції захисту рослин Мінагрополітики, МВС, органів прокуратури, громадськості та преси.

3. Провести перевірку ліцензіатів, що здійснюють продаж родентицидів на основі фосфіду цинку, щодо дотримання правил торгівлі небезпечними пестицидами відповідно до спільного наказу Мінагрополітики, МВС та МОЗ від 18.06.2002 № 163/588/217 та залучити до перевірки представників Державної екологічної інспекції України.

4. Запропонувати Мінагрополітики не включати в асортимент пестицидів і агрохімікатів на 2013 рік родентициди на основі фосфіду цинку.

 

версія для друку