українська російська англійська
МОНмолодьспорту: Визначено наукові проекти, які реалізуватимуться у 2013 році за кошти держбюджету
16.10.2012 | 17:06
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

15 жовтня 2012 року під головуванням Першого заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євгена Суліми відбулося засідання Наукової ради МОНмолодьспорту щодо підбиття підсумків Конкурсу, який оголошено Міністерством для відбору проектів наукових досліджень і розробок вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації та наукових установ, що належать до сфери управління Міністерства, виконання яких розпочнеться у 2013 році за кошти державного бюджету.

  У вступному слові Голова Наукової ради МОНмолодьспорту Євген Суліма поінформував присутніх щодо заходів, які вживаються Міністерством, з метою ефективного вкладення бюджетних коштів у виконання науково-дослідних робіт та отримання вагомих наукових результатів, зокрема:

1) забезпечення формування тематики наукових досліджень і розробок відповідно до профілю вищого навчального закладу;

2) забезпечення співвідношення фундаментальних досліджень та прикладних досліджень і розробок, а саме: 30 на 70 – для технічних, технологічних та політехнічних університетів; 60 на 40 – для класичних, педагогічних, економічних, юридичних та художніх університетів;

3) запровадження комплексних міжвузівських проектів для об’єднання зусиль наукових шкіл вищих навчальних закладів та наукових установ, їх матеріально-технічних ресурсів;

4) введення індексації на виконання перехідних науково-дослідних робіт, зокрема на 2013 рік з урахуванням індексу інфляції 5,5%;

5) запровадження єдиної інформаційної системи «Наука в університетах», що дозволить забезпечити доступ до ознайомлення з  тематикою наукових досліджень і розробок вищих навчальних закладів та наукових установ, їх науковими результатами зацікавлених партнерів, інвесторів, бізнесових структур тощо.

У цьому році вищими навчальними закладами та науковими установами вперше сформовано комплексні міжвузівські проекти, які подано на конкурсний відбір до МОНмолодьспорту. Всього таких проектів подано 80 з обсягом фінансування на 2013 рік у сумі 32,7 млн. гривень.

Євген Суліма звернув увагу присутніх на результати експертизи комплексних міжвузівських проектів. Результати експертизи показали, що не всі вищі навчальні заклади та наукові установи зрозуміли, з якою метою їх було запроваджено.

У рейтингу наукових проектів, які було подано на конкурсний відбір до МОНмолодьспорту, комплексні проекти повинні бути лідерами за експертними оцінками. Проте значна кількість таких проектів отримали оцінки нижчі середнього рівня.

У зв’язку з цим Перший заступник Міністра звернув увагу ректорів ВНЗ та керівників наукових установ на посилення якості підготовки комплексних проектів та фінансових розрахунків до них.

На засіданні Наукової ради МОНмолодьспорту схвалено результати експертизи проектів наукових досліджень і розробок, здійсненої на засіданнях секцій за фаховими напрямами Наукової ради МОНмолодьспорту.

 

 

 

 

версія для друку