українська російська англійська
Юрій Колобов провів переговори з представниками міжнародних фінансових організацій
16.10.2012 | 19:20
Прес-служба Міністерства фінансів

У рамках Щорічних зборів Міністр фінансів Юрій Колобов у складі делегації від України на чолі з Головою Національного банку України Сергієм Арбузовим (керуючий від України у МВФ) взяв участь у Пленарному засіданні Ради керуючих МВФ та Світового банку, яке відбулося в Токіо. Українська Сторона висловила пропозицію щодо продовження дії поточної програми кредитування «стенд-бай».

Актуальні питання співробітництва обговорили Міністр фінансів України Юрій Колобов та президент ЄБРР Сума Чакрабарті. Сторони дійшли згоди щодо подальшої інтенсифікації ділових відносин. Зазначену позицію підтримав і керуючий директор ЄБРР по Туреччині, країнах Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії Олів’є Декамп. Адже на сьогодні допомога, яку надає ЄБРР, насамперед, спрямована на реформування та модернізацію найбільш важливих галузей економіки України, зокрема енергетики та енергозбереження, транспорту та зв’язку, муніципальної інфраструктури та ін. Станом на вересень 2012 року портфель ЄБРР в Україні нараховує майже 320 проектів із загальним обсягом фінансування 8 млрд. євро.

Під час зустрічі директор фіскального департаменту МВФ Карло Котареллі та Юрій Колобов домовилися про поглиблення співробітництва, зокрема про обмін досвідом у системі управління державними фінансами задля подальшого розвитку та вдосконалення податкової політики та ефективного формування державних видатків.

У ході візиту Міністр фінансів України розповідав про стан української економіки. Так, завдяки послідовності дій українського Уряду та державним реформам економіка України демонструє позитивне та стабільне зростання. Виконання цьогорічного бюджету забезпечується за всіма параметрами. Також важливим є і те, що основні навантаження за зовнішніми виплатами цього року вже минули. Окремо заслуговують на увагу виважені та помірковані заходи українського Уряду стосовно управління державним боргом, адже, своєчасне виконання взятих боргових зобов’язань надає Україні статусу надійного партнера серед міжнародних інвесторів. На сьогодні наша держава активно збільшує свою присутність на міжнародних фінансових ринках, а також на національному фондовому ринку. Основними новаціями стали розміщення облігацій внутрішньої державної позики з індексованою вартістю, облігацій, номінованих в іноземній валюті, у т.ч. з достроковим погашенням.

Говорячи про розвиток фондового ринку, Юрій Колобов повідомив, що з 10 жовтня Мінфіном України розпочато розміщення казначейських зобов’язань на пред’явника в документарній формі серії А обсягом 100 млн. доларів США зі строком обігу 24 місяці, номінальною вартістю 500 доларів США, відсотковою ставкою 9,2% річних та сплатою купонів кожних шість місяців.

Обговоривши широке коло питань з учасниками Щорічних зборів Міністр фінансів Юрій Колобов наголосив: «Ми зацікавлені у співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, оскільки це не лише сприяє підвищенню інвестиційної привабливості нашої держави, а й надає Україні статусу надійного партерна у світовій бізнес-спільноті».

 

 

версія для друку