українська російська англійська
На Луганщині в дитсадку стартував проект "Енергозбереження та використання енергії сонця"
17.10.2012 | 09:10
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ

Міністр екології та природних ресурсів України Едуард Ставицький відвідав із робочим візитом 16 жовтня 2012 року Луганську область. У ході візиту Міністр особисто ознайомився з останніми реалізованими екологічними проектами, які були впроваджені в області.

Едуард Ставицький відвідав дошкільний заклад освіти загального розвитку ясла-садок «Казка» у с. Тепличному, на базі якого впроваджено комплексний демонстраційний проект «Енергозбереження та використання енергії сонця» в рамках Програми Малих Грантів Глобального Екологічного Фонду Програми Розвитку ООН.

Дитячий ясла-садок «Казка» став яскравим прикладом новітніх технологій енергозбереження, спрямованих на демонстрацію можливості використання відновлюваних джерел енергії за допомогою альтернативних технологій. Отримання електроенергії та гарячого водопостачання у дитячому садку відбувається за допомогою системи фотоелектричних модулів JT 180 Аа і сонячних вакуумних колекторів Atmosfera CBK-Standart, що дозволяє скорочувати споживання традиційних енергоносіїв, знижувати викиди парникових газів і, таким чином, попереджати зміни клімату.

Під час робочої поїздки Міністр також відвідав рекультивований полігон твердих побутових відходів у м. Олександрівську Луганської області. Використовуючи гнучкі механізми Кіотського протоколу Рамкової конвенції ООН в рамках Програми Сталого Розвитку Луганської області, на полігоні споруджена унікальна, єдина на пострадянському просторі система збору та утилізації біогазу-метану: мережа з 30 газозбірних свердловин, газозбірних пунктів і магістральний газопровід до дегазаційно-емісійної факельної установки. У процесі впровадження проекту очікується зменшення викидів парникових газів на 125 тис. тонн/рік. Тоді в цілому по Україні викиди парникових газів будуть скорочені приблизно до 20 млн. тонн.

Міністр Едуард Ставицький високо оцінив реалізовані в Луганській області проекти та рівень подолання критичних екологічних проблем, підтримку громадськості у збереженні довкілля та додав: «Луганщина володіє значним потенціалом, здатним втілити ще багато унікальних доброчинних проектів».

Під час візиту Едуард Ставицький також зустрівся з колективами Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Луганській області та Державної екологічної інспекції в області, де заслухав звіти про виконання робіт відповідно до Програми економічних реформ Президента України Віктора Януковича на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» та визначив основні напрями діяльності до кінця 2013 року.

 

версія для друку