українська російська англійська
Маріупольський порт спільно з Укрморрічінспекцією готує флот до роботи цієї зимової навігації
17.10.2012 | 09:19
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Маріупольський порт, як і усі українські порти, активно готується до зимової навігації 2012-2013 років. Серед важливих складових такої роботи – портовий флот. Попередні результати підготовчих робіт обговорено на підприємстві з керівниками портофлоту під головуванням капітана-наставника Анатолія Білоуса за участі головного державного інспектора Маріупольського міжрегіонального відділу Укрморрічінспекції Дмитра Мірошниченка.

Зокрема, як відзначено на засіданні, графік ремонту суден повністю витримується. Крім того, наразі буксири льодового класу Маріупольського порту «Портовик» та «Капітан Гісіч» готові до зимової навігації на 100%. На криголамі «Капітан Білоусов» залишилося встановити ще деякі навігаційні прилади та провести ходові випробування та він також буде повністю підготовлений до будь-яких цьогорічних зимових погодних умов.

Учасники наради також домовилися своєчасно подавати рапорти щодо готовності флоту й заявки для їх своєчасної обробки, невідкладно реагувати на отримані зауваження. Все це допоможе Маріупольському порту вчасно та без авралів підготуватися до осінньо-зимового періоду.

Не менш важливе питання, обговорене у рамках порядку денного, – технічне навчання та сертифікація командного плавскладу флоту.

Крім того, з метою практичного підвищення рівня професійних знань і навичок портовиків на території порту організовано та проведено технічне навчання спільно з державними інспекторами Укрморрічінспекції, працівниками Служби капітана порту, портофлоту, ДП «Дельта-лоцман», служби регулювання руху суден, морського рятувально-координаційного підцентру, капітанами Інспекції державного портового нагляду (ІДПН).

Під час навчання учасниками розглянуто новий наказ Міністерства інфраструктури України від 25.07.2012 № 415 «Про затвердження Правил плавання та лоцманського проведення суден у зоні дії поста регулювання руху суден «Маріуполь», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 3 вересня 2012 р. за № 1479/21791. Підсумки 9-тої Міжнародної конференції країн Чорного моря з пошуку та рятування на морі також стали предметом обговорення.

Наприкінці навчання на конкретному прикладі проаналізовано причини аварійних подій з суднами, що перевозять небезпечні вантажі. Укрморрічінспекцією з цього приводу посилюється контроль за отриманням портами відомостей про небезпечні вантажі та підготовкою до вантажних операцій з ними.

версія для друку